VIDEO PARTY

80ete, D.I.S.C.O., 90ete, veče Depeche Mode-a, veče Haustor-a, veče EKV-a, Domaćica 80ih...

VIDEO PARTY

Postod vesnica » Ned Jan 06, 2008 14:45

pozdrav vasoj ekipi evo jedan predlog.
bila sam za novu godinu kod prijateljice u osijeku i bio je fenomenalan docek koji nisam jos nikada dozivjela.
ceo docek je bio u retro varijanti i celi program je bio vizualno popracen tj celo vece su bili video spotovi iz 70,80 godina i to je sve video dj miksao jedan za drugim u ritmu,sve je izgledalo veselo leprsavo i sv se moglo pratiti na 2 platna i 3 plazme.
mnoge spotove nisam nikada vidjela ali sam ih cula milion puta.
Mislim da bi za vas booking jedan ovakav dj&vj bio jako dobar.
on je kako sam cula jedini koji to radi u hrvatskoj a inace je iz osijeka nije daleko od nas.
Na ulazu sam dobila promo dvd i kad sam dosla kuci imala sam sto videti mnogo video spotova umiksanih da se valda vidi kako to izgleda uzivo i na popisu ima nekih 26000 spotova svih muzickih pravaca.
ma da previse ne pricam evo vam njegova adresa pa pogledajte o cemu se radi pa ga mozete i kontaktirati i naravno dobro prosurfajte njegov blog svega ima.
Dobila sam i nagradu tokom veceri od dj&vj lasera,naravno prijateljica ga zna pa smo malo i popricali srdacan tip malo starija generacija ali otkacen 100 posto
pozdrav vesna

evo adrese

http://deejayvideoclip.blog.hr/

http://laserko.multiply.com/
vesnica

Pridružio se: Ned Jan 06, 2008 14:40

Postod [adept] » Sre Jan 09, 2008 06:13

Vecj uradjeno u KST-u.....dobar deo programa u diskoteci na maskenbalu bio je mix spotova (ako je neko obratio pazhnju)....&$%#~, plazmu nemamo, ali tu su makar ona 2 tv-a a u bashti postavljamo i video beam....
[adept]

Pridružio se: Čet Okt 27, 2005 04:41

Postod vesnica » Sre Jan 09, 2008 12:20

pricala s prijateljicom ma ono nema veze s ovim na sta smo bile za novu godinu.nisam bila kad je bilo za maskembal ali prijateljica je nesto cula tamo je taj samo pustao spotove nije miksao spotove ritam u ritam i tematski odvojene pustao je samo kao da radi na mtv bilo je tu svega to je kao da mjesto dj radi jukebox pa stvari idu bez ritma,ovo je sasvim nesto drugo pa pogledajte na njegovoj stranici kako su umiksani ti videomixevi,kazem ono je bilo cisto pustanje da se nesto vrti a ne odradjen posao profesionalno

70,80 VIDEO PARTY VIDEOMIX by LASER pogledajte ovaj mix ili si skinite za mobitel onaj drugi videomix pa ces videti o cemu pricam.
koji je dj to radio s spotovima
vesnica

Postod Hector » Sre Jan 09, 2008 16:58

vesnice ne slazem se sa tobom jel ok ako pogledas poneki spot dok slusas pesmu alai da gledamo spotove ili mix-ove spotova ne THX radije cu da gledam nesta opipljivo

zar ti niej bolje da ljudi gledaju tebe a ne spot :P :cheers: :cheers: :cheers:

u ostalom okja bi devojka pozelela da gleda neki SPOT pored mene zivog mislim ..... :cheers: :cheers: :cheers:
salalala sve je sala ni jedan klovn nije budala :=)
Hector

Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 11:55

Postod vesnica » Sre Jan 09, 2008 19:09

kad se vidimo onda me gledaj ne moras da gledas nonstop u spotove bacis pogled kad ti je nesto zanimljivo,dali ti je bolje gledati ili slusati i gledati madonnu,to onako kazem za primjer.
malo sam surfala netom i na zapadu recimo samo njemacka skoro svki nocni bar i disco su pretvoreni u video disco to je jednostavno to.
dali ti je bolje slusati stvar na radiju ili tu istu stvar na tv eto tako to nekeko pogledaj.
znam da mi svi bezimo od necega novoga tako i od ovoga ali veruj mi da je super to s tim video partijima
a frajeri i ovako vise gledaju sank i casicu nego nas slobodne cure,znas da je to tako
vesnica

Postod SleepwalkeR » Čet Jan 10, 2008 13:29

Ma ta ideja sa spotovima mi se ne svidja uopshte..ako cu da ih gledam,necu ni ici na party,vec ostati kuci uz tv..podrzavam animaciju i vdj-ing u pravom smislu te rechi,znachi ne mixanje spotova,vec uklapanje animacija uz zvuk..to je pravo uzivanje..i josh kad puste to preko celog zida kao npr u SKC-u,i josh na dve plazme to je pravi feeling i uzivanje...

Music is like seeing colors of trance..............
Put a gun in my hand and pretend You don't care.........
Slika
you can turn your back on a person, but never turn your back on a drug.
Korisnikov avatar
SleepwalkeR

Pridružio se: Pet Okt 21, 2005 10:22

Postod vesnica » Čet Jan 10, 2008 15:46

pa to je ono sta ja kazem da sve novo i sto je sada neki nazovimo inn mi odbijamo ali nakon 10 godina kad to ne bude vise u modi mi se bunimo i uvodimo u neku nasu ponudu
nitko ne kaze da moras gledati nonstop spotove nego kad ti hoces kad cujes neku stvar a ne znas kako ona izgleda.
opet se vracam na isto dali ti je neku grupu bolje gledati na velikome platnu ili slusati na radiju,mislim da je bolje gledati.
a ovo sta sam ja gledala za novu godinu nije pustanje spotova kao na tv to je umijece miksanje skretcanje i ostale stvari znaci te spotove niste nikada vidjeli na tv jer oni u tome obliku ne postoje nego ga taj video dj live miksa ubacuje neke efekte animacije i sta ja jos zna sta ne ubacuje.
ja sam recimo zapamtila spot od madonne-like a virgine pa on traje nekih skoro 10 minuta s svim dodacima koji idu uz taj spot efektima.
Bez veze je da ja to objasnjavam kad se to treba videti,kazem videti

a sta se tice animacija stavite winamp koji ima puno efekata i eto ti animacije milijon verzija i sve po ritmu
video vj animacije i ovaj su nebo i zemlja

ipak vise volim videti madonu nego je samo slusati na radiju
Ali ok svatko ima pravo na svoje razmisljanje ali ne treba se unapred reci da nesto ne valja ako se to prije nije videlo a ja to nisam nikad kod nas videla ili je bilo a da ja neznam ali sumnjam jer volim 70,80 ,90 godine i idem na sve sta se toga tice ali na video partiju nisam nikada bila
vesnica

Postod SleepwalkeR » Čet Jan 10, 2008 22:48

Nemoj ziveti u zabludi da je to neko umece..uglavnom programi odrade mixanje,a onaj koji radi samo trebal lepo da uklopi sve to i da ukomponuje..opet nishta nisi rekla svojim poduzim postom,a ja stojim iza onoga shto sam rekao!i da,winamp ne moze da se poredi sa onim shto sam ja gledao po zurkama...i da ,jesu nebo i zemlja..video animacije su nebo(moze se reci da dotiche vid umetnosti),a mixanje spotova je zemlja(chista tehnikalija)...
Slika
Korisnikov avatar
SleepwalkeR

Postod Hector » Pet Jan 11, 2008 04:42

vesnica je napisao:kad se vidimo onda me gledaj ne moras da gledas nonstop u spotove bacis pogled kad ti je nesto zanimljivo,dali ti je bolje gledati ili slusati i gledati madonnu,to onako kazem za primjer.
malo sam surfala netom i na zapadu recimo samo njemacka skoro svki nocni bar i disco su pretvoreni u video disco to je jednostavno to.
dali ti je bolje slusati stvar na radiju ili tu istu stvar na tv eto tako to nekeko pogledaj.
znam da mi svi bezimo od necega novoga tako i od ovoga ali veruj mi da je super to s tim video partijima
a frajeri i ovako vise gledaju sank i casicu nego nas slobodne cure,znas da je to tako

HAHAHAHAHAHA

PAZI CURO

nemam ti sta reci osmi da sledeceg

Gde su stara dobra vremena

bile me uvo i za madonu i za ostatak sveta ako izlazim izlazim iz tacno oderecnog razloga nekada su to ribe ( pa onda startujem sve zivo ) nekada je to casica (kao veceras sto je bila) pa se napijem ko svinja

nekada samo da budem sa nekim koga gotivim a nekada da bidem sa odrecenom osobom koju gotivim uglavnom 100 razloga zabog cega bas taj dan sam izasao a da izacem da usput vidim taj i taj spot NIKAD
salalala sve je sala ni jedan klovn nije budala :=)
Hector

Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 11:55

Postod vesnica » Pet Jan 11, 2008 10:31

e pa sto se tice programa da miksa spotove to ne postoji,malo sam se po netu propitala sve se odradjuje uzivo znaci moras imati 2 dvd plejera i videomiksetu jer program za automatsko miksanje spotova ne POSTOJI.
Nije mi bilo tesko da napisem post tom vj iz osijeka i objasnio mi je da program ne postoji za automatsko miksanje spotova(ako postoji i ti ga znas on bi dao veliko bogatstvo da to kupi a prodao bih svoje pionorove dvd plejere koji svaki dodje evo link

http://www.decks.co.uk/products/video_j ... eer/dvj_x1

i onda bi to odradio automatski)

Naravno da je to skup sport spotove u dobroj kvaliteti ne mozes skinuti s neta jer ih nema ,ima ih ali snimci s tv a on s tim ne radi nego radi s originalima evo opet link,mislim da je sve dosta skupo

http://www.mixmash.nl/

Tako da je sport kao video dj dosta skup da nije skup svi bi to radili kao sto sad sci misle da su dj a nenaju uopce originala nego stvari skidane s neta i svaka ulica ima 10 ljudi koji se zovu dj.
Nije mi namera neko prepucavanje nego cisto onako da objasnim i tvoju teoriju koja ne stoji da sve to izmiksa neki stroj,da sve automatski moze da izmiksa mp3 ali video NE POSTOJI,demantiraj me i reci sta to miksa automatski video i naravno u nekome ritmu jer dj miksaju sve u nekom ritmu i dobrome prelazu,mislim da ako znas sto to miksa video da ces reci ili to prodati tom vj napisi mu post i zaradi neke novce jer bit ces prvi u tome ili o tome vise ne pricaj ako se ne razumes
A sto se tice video animacije kaze da radi i to vec nekih 4 godine ali opet radi s originalnim video semplovima ili semplovima koje je on sam uradio i daleko daleko daleko je jednostavnije raditi video animacije nego video party a o cijeni da i ne govorim.
Eto malo sam to istrazila samo za one koji misle da nesto znaju a ne znaju,slobodno me mozes za sve ovo demantirati naravno ako znas da je taj demant uredu a ne samo na onome sto mislid da je uredu.
Opet sam ja poduzi posta napisala ali takva sam kad netko nesto prica napamet a ne razume se u to

ps
vj kaze da mu se obavezno javis da mu prodas taj stroj koji miksa spotove u ritam,kaze obavezno jer svi ce onda biti na dobiti,nema problema on ima rodbine u beogradu i tamo je jedmom mjesecno i dolazi pa moze doci i po taj stroj ili program osijek beograd 180 km pa se mozete onda i zarakijati a bit ce valda nesto i za mene

vesnica

sorry svima na ovome velikome postu ali takve smo mi zene ne damo na sebe ako mislimo da smo u pravu a pogotovo kad smo to proverile
vesnica

Postod SleepwalkeR » Pet Jan 11, 2008 13:51

pozdravi ga i neka proba atomix vdj!mixanje sa synchom,audio i video...
Slika
Korisnikov avatar
SleepwalkeR

Postod vesnica » Pet Jan 11, 2008 20:50

kaze on da je to program uz koji moras da imas neke vinil time code ploce ili plejere taj program ti samo sluzi ako ima spotove na hardu i onda s njima upravljas s pomocu timplejerima ili vinil code plocama.
ako samo pustas preko virtual dj on ti se rusi nakon nekoga vremena jer ne moze da proguta te spotove tj da ih miksa tako mi je objasnio,i kaze da ne postoji program koji sam umiksava spotove i to jos u ritmu da se sve to mora odraditi rucno i uzivo.
eto opet smo na pocetku mora se imati odredjene hardver da odradis kvalitetno vecer a ne s tim virtual dj on ti je samo kao pripomoc i nista vise
vesnica

Postod salerokada » Pet Jan 11, 2008 22:13

Vesnice, pokušaj da upotrebljavaš malo gramtike dok pišeš svoje poruke jer je teško pratiti čovekovu misao ako nigde nema tačke i zareza. Ako se tome još dodaju slovne greške onda je trud za razumevanje uzaludan a po meni i suvišan, jer ako se neko ne trudi da u raspravi iskaže svoju misao korektno zašto bi se slušalac koga treba ubediti u tvoj stav trudio da loše iskazanu misao shvati.

Što se sam teme tiče shvatam šta hoćeš da kažeš i potpuno se slažem sa tobom da to kada se dobro radi može da bude jako zanimljivo a iz tvojih reči i deluje da jeste. Ono što je rađeno do sada u KST-u nije to što je Vesnica gledala već koliko je razumem taj lik iz Osijeka video mix-ing je podigao na jako visok nivo i lično bih voleo da prisustvujem jednom takvom događaju.
Korisnikov avatar
salerokada

Pridružio se: Ned Sep 25, 2005 03:07

Postod vesnica » Pet Jan 11, 2008 23:37

ma samo pogledas mix s njegove stranice i onda vidis da je profesionalno uradjeno
sto se tice pisanj imas pravo nusam bas za neko pisanje previse sam brzopleta
vesnica

Postod NeverBorn » Sub Jan 12, 2008 17:55

Ljubi te Hector u prste . . . . :D:D:D:D

Nznm, ja ne dajem znachaj VJ-evima ... Ne vidim poentu Video zurki. Jednostavno nije mi to provod. Mozda josh nisam bio na doooobrom video partiju pa ne znam kako to treba da izgleda ...

al preterano me ni ne interesuje.
One minut darkness

Slika
Korisnikov avatar
NeverBorn

Pridružio se: Čet Apr 06, 2006 19:13

Postod vesnica » Sub Jan 12, 2008 20:49

hvala na mojim rukama malo su seprtljave ali barem si iskren ne mozes znati sta je dobro kad nisi bio na tome partiju.
Da bude malo jasnije u nekin drugim zemljama ,njemacka italija itd.. to je sad trend u usponu,nema tamo cluba gdje ne radi video dj,ne govorim o video dj koji pustaju animacije,to je nesto sasvim drugo i nema veze s ovima.
Da svedem na jednostavno sve ono sto mi slusamo od dj onih klasicnih to isto rade ovi vj ali samo s spotovima znaci sve je isto uz naravno da je za 2 klase veci dozivljaj video party jer ipak se nesto vrti vidite te spotove,vidite te spotove u verzijam koje niste nikada videli jer ti vj to totalno izmjene dodavaju efekte.
Opet da kazem vise volim da gledam madonnu na velikome platnu nego da je samo slusam na velikim zvucnicima.
M da opet ne odem u dubinu treba se to videti i tek onda po tome pljuvati da ne valja ili hvaliti da je to dobro,ali mislim da mi jos tome nismo dorasli.
opet kazem pogledajte videomix s stranice ovoga vj pa cete videti kako je to dobro umiksano i naravno profesionalno.
Jedan video party 70,80 godina bi jako dobro izgledao s miksom spotova,jer kako vidim sve sto pustaju dj subotom te sve spotove ima ovaj vj

POZDRAV idem se spremati i onda dolazim u KST
vesnica

Re: VIDEO PARTY

Postod peter9091 » Pon Apr 15, 2013 09:19

Bok ja sam newbei ovdje, a ja sam jako drago da se pridruže ovaj forum ovaj forum ima puno informacija.
peter9091

Pridružio se: Pon Apr 15, 2013 08:38

Povratak na Subota