Vece Zabranjenog pusenja!!!

80ete, D.I.S.C.O., 90ete, veče Depeche Mode-a, veče Haustor-a, veče EKV-a, Domaćica 80ih...

Vece Zabranjenog pusenja!!!

Postod L I L I T » Čet Avg 31, 2006 23:15

Ako se stalno organizuju veceri Haustora,o EKV-u i da ne govorim onda i jedan ovakav bend moze da dobije svoje vece,barem jedno,to su i vise nego zasluzili.
Slika
Korisnikov avatar
L I L I T

Pridružio se: Uto Mar 07, 2006 23:43

Postod NikoKaoJa » Pet Sep 01, 2006 14:04

/me za!
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR
tRRaktoRR ide bRRm bRRm bRRm
tRRista gRRama buRReka sa siRRom i kaRRbuRRatoRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

Pridružio se: Ned Apr 02, 2006 16:12

Postod ajkula » Pet Sep 01, 2006 14:10

Hm....
/me protiv...
Smorile su te veceri, veche ovog veche onog... A i da slusam ZP celo veche...nop
Slika
Korisnikov avatar
ajkula
Moderator

Pridružio se: Čet Okt 06, 2005 00:04

Postod leptirica » Pet Sep 01, 2006 17:37

slazem se sa cika ajkulom..izricito neee
"Be still be calm be quiet now my precious boy
Don't struggle like that or I will only love you more
For it's much too late to get away or turn on the light
The spiderman is having you for dinner tonight"
Korisnikov avatar
leptirica

Pridružio se: Pon Okt 31, 2005 19:32

Postod L I L I T » Pet Sep 01, 2006 18:53

Meni je vise muka od veceri Haustora,EKV-a i od toga da se u KST-u nikad nista ne menja.Petkom se pustaju iste pesme godinama i boze sacuvaj da se DJ zezne i pusti npr. od Nirvane nesto drugo osim Smells like teen spirit ili od Alisa Kupera bilo sta osim Poison.Tako je isto i sa tematskim vecerima,znamo sta ima prodju i boze sacuvaj da se tu nesto menja.Ako najbolja grupa sa prostora B i H i jedna od najboljih grupa ex YU ne moze da dobije svoje vece,onda ne znam,nastavite da organizujete domacicu 90-tih,pa neka KST bude poznat po Djoganiju,Ivanu i ostalima.Onda ni ne treba niko da se cudi sto ljudi koji su godinama izlaziliu KST vise ne dolaze,a ima sve vise seljaka.
Slika
Korisnikov avatar
L I L I T

Pridružio se: Uto Mar 07, 2006 23:43

Re: Vece Zabranjenog pusenja!!!

Postod profa » Pet Sep 01, 2006 21:35

L I L I T je napisao:Ako se stalno organizuju veceri Haustora,o EKV-u i da ne govorim onda i jedan ovakav bend moze da dobije svoje vece,barem jedno,to su i vise nego zasluzili.

Nije tačno da se stalno organizuju večeri Haustora, a pogotovu ne EKV-a. Veče EKV-a je poslednji put bilo u junu prošle godine, a varijanta bašta-domačica, klub-EKV je bila prošlog septembra. Haustor je ove godine bio (čini mi se) samo jedanput. Inače, Ekatarina je ranije u proseku išla 3 puta godišnje (5. novembra uvek, izuzev prošle godine), a Haustor 1-2 puta, a to baš i nije stalno.
A sad na temu. Ja sam skroz za Zabranjeno pušenje - najbolji od bosanskih bendova, sa nekim izuzetnim pesmama koje malo ljudi zna (tipa Pklatovi I & II). Na Beer festu, na nastupu ZP-a iz Bosne, pokazalo se koliko ih ljudi još uvek sluša, i koliko su zaista dobri.
Sad, tematsko veče Pušenja nikada nisam video u KST-u, kao ni (recimo) Riblje čorbe. Objektivno mislim da su oba benda zaslužila po jedno veče, ali to je već do DJ-eva i uprave KST-a... Za vas koji ne možete da slušate Pušenje celo veče - pa niko vas ne tera da dolazite. :) Ja sam apsolutno protiv Brits-a, pa je to veče ipak redovno na repertoaru. ;) Ko voli doći će, a mislim da bi Pušenje sakupilo mnogo više ljudi od onog nesrećnog U2-a, kada je sveukupno došlo 30 ljudi.
And I'm not frightened of dying, anytime will do, I don't mind. Why should I be frightened of dying? There's no reason for it, you gotta go sometime.
-------------------------
Everything under the sun is in tune
But the sun is eclipsed by the moon
Korisnikov avatar
profa

Pridružio se: Pet Nov 11, 2005 15:53

Postod salerokada » Sub Sep 02, 2006 05:44

profa je napisao:A sad na temu. Ja sam skroz za Zabranjeno pušenje - najbolji od bosanskih bendova, sa nekim izuzetnim pesmama koje malo ljudi zna (tipa Pklatovi I & II). Na Beer festu, na nastupu ZP-a iz Bosne, pokazalo se koliko ih ljudi još uvek sluša, i koliko su zaista dobri.
Sad, tematsko veče Pušenja nikada nisam video u KST-u, kao ni (recimo) Riblje čorbe. Objektivno mislim da su oba benda zaslužila po jedno veče, ali to je već do DJ-eva i uprave KST-a... Za vas koji ne možete da slušate Pušenje celo veče - pa niko vas ne tera da dolazite. :) Ja sam apsolutno protiv Brits-a, pa je to veče ipak redovno na repertoaru. ;) Ko voli doći će, a mislim da bi Pušenje sakupilo mnogo više ljudi od onog nesrećnog U2-a, kada je sveukupno došlo 30 ljudi.

Objektivno nijedan od ta dva benda nije zaslužio svoje veče u kst-u. možda u nekim drugim klubovima ali u kst-u nikako.
Neću da kažem da oni ne valjaju ali oba benda su u svojim poznim godinama totalno upropastili sve ono što su u početku stvarali i mnogim ljudima su se zbog toga smučili.
A veče u2 nije nesrećno jer to veče je pre godinu dana imalo preko 500 ljudi samo je problem u tome što nije razrađeno kako treba dok je brits veče koje svakako treba da postoji jer je jedno od retkih koje se bavi modernom muzikom. Sve je to ok što se nekada sviralo ali ljudi hajde prestanite da živite u prošlosti i poslušajte neke nove pesme. Muzika nije stala onog trenutka kada ste vi napunili 20 godina.
Korisnikov avatar
salerokada

Pridružio se: Ned Sep 25, 2005 03:07

Postod NeverBorn » Sub Sep 02, 2006 05:54

Medden je napisao:Sve je to ok što se nekada sviralo ali ljudi hajde prestanite da živite u prošlosti i poslušajte neke nove pesme. Muzika nije stala onog trenutka kada ste vi napunili 20 godina.

Reci to "Subotarima" :twisted:

/me Against ... Medden je objasnio ...
One minut darkness

Slika
Korisnikov avatar
NeverBorn

Pridružio se: Čet Apr 06, 2006 19:13

Postod leptirica » Sub Sep 02, 2006 12:02

medden je taaaaaaaako lepo rekao sve... :D
"Be still be calm be quiet now my precious boy
Don't struggle like that or I will only love you more
For it's much too late to get away or turn on the light
The spiderman is having you for dinner tonight"
Korisnikov avatar
leptirica

Pridružio se: Pon Okt 31, 2005 19:32

Postod Devojchica_Iz_Vode » Sub Sep 02, 2006 14:37

Hm...ja sam protiv veceri ZP-a...iskreno, da se organizuje ovo vece u kst-u, ja ne biK dosla...ali, naravno, ako ima dovoljno ljudi koji vece podrzavaju, sto da ne! Mada, sumnjam.

I, slazem se sa Meddenom po pitanju toga da Pusenje i Corba nisu ono sto su nekad bili.
anatomska.

and now I'm ready to close my mind.
and now I'm ready to feel your hand.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 10:23

Postod lazy_chick » Sub Sep 02, 2006 15:20

Ja sam ZA! jeste da nisu ono sto su nekad bili, i jeste tacno da ne treba ziveti u proslosti..i sve to,al to ne znaci da ih treba potpuno zaboraviti! sta bi falilo jedno vece? Makar bilo u malom klubu, kad je neko drugo tematsko vece(dom.80te il tako nesto..) Tolko su valjda zasluzili.. corba takodje. :roll:
A ono vece U2-a je meni bilo jedno od boljih u KST-u...
izuzetnim pesmama koje malo ljudi zna (tipa Pklatovi I & II)

Obozavam ZP, ali PKLATOVI... :shock: :roll: ..uvek premotavam na sledecu..
Don't panic.
Korisnikov avatar
lazy_chick

Pridružio se: Čet Sep 29, 2005 17:20

Postod NeverBorn » Sub Sep 02, 2006 16:43

+ "Od negde se oglashava uprava: NIJE PROFITABILNO VEEEEECHEEEEEEE !!!!!"
:lol: :lol: :lol:
One minut darkness

Slika
Korisnikov avatar
NeverBorn

Postod Jela Ficdzerald » Sub Sep 02, 2006 17:29

OK, Čorba je postala patetična. ZP i dalje dobro zvuči, ako gledamo Sarajevsku frakciju. Ovo što rade Nele Karajlić & co. poštujem iz prostog razloga što ih zabole šta drugi misle.
Čorba zaslužuje, ako ništa drugo, zbog toga što je Bora jedan od retkih koji se zalagao za to da se KST ne zatvori one čuvene godine.

Ali, veče ovog, veče onog. To mi se ne sviđa. Mislim da je dovoljno da se uvrste više u program.
Da li znate nekog ko bi kupio martinke (baš Dr Martens), do pola lista, muške, crne, nove, br. 43? Ozbiljna sam.
...

My love is like a Rollercoaster baby, baby, U wanna ride? :D
Korisnikov avatar
Jela Ficdzerald

Pridružio se: Sre Nov 30, 2005 02:59

Hehe

Postod Hadzija » Pon Maj 07, 2007 19:16

Zabranjeno pusenje se nikad nije deklarisalo kao bosanski bend! Oni su sarajevski bend i bend svih ljudi koji vole muziku i, naravno ko sto nedavno rece Sejo, oni su bend ljudi koji imaju dva sata vremena za SLUSANJE muzike, a takvih je danas malo. Pored Azre i EKV-a Pusenje je bend koji je imao pricu...a to je mnogo vazno i sto je jos vaznije I DALJE JE IMAJU! To da su se pokvarili jednostavno nije istina! Svirka za Beerfest to potvrdjuje i potvrdjuju mnoge svirke koje zrace energijom! Uskoro izdaju svoj novi album "Hodi da ti ciko nesto da..." koji sam preslusao 1000 puta i koji je nenadje*iv! A to sto oni nisu isplativi...to cinjenica da njihovu pricu razume razumna manjina... Probajte, udubite se u pesme Meteor, Mozes imat moje tijelo, Gospodja Brams...pesme koje sam tek kad sam slusao deseti put svatio sta predstavljaju... ali Meteor... NE ZELIM DA IMAM PUTANJU JA SAM PRVAK SVIJETA U LUTANJU ! Kazem sad im izlazi i novi CD, poslusajte to - jednostavno je kvalitetno! www.zabranjeno-pusenje.com

Skrenuh sa teme...ljudi, ZASLUZUJU SVOJE VECE !
ja sam ekser sto viri iz parketa
Korisnikov avatar
Hadzija

Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 18:56

Postod SleepwalkeR » Pon Maj 07, 2007 22:35

Ja sam apsolutno protiv Brits-a, pa je to veče ipak redovno na repertoaru.

lupash gluposti...toliko samo....

.....
shto se tiche same ideje,losha je za kst ...ta grupa bi okupila malo ljudi,i nema dovoljno hitova da privuche masu...ali bi moglo u kombinaciji sa ostalim ex yu bendovima
Put a gun in my hand and pretend You don't care.........
Slika
you can turn your back on a person, but never turn your back on a drug.
Korisnikov avatar
SleepwalkeR

Pridružio se: Pet Okt 21, 2005 10:22

SRAF

Postod Brit » Uto Maj 08, 2007 14:17

Meden je napisao:Objektivno nijedan od ta dva benda nije zaslužio svoje veče u kst-u. možda u nekim drugim klubovima ali u kst-u nikako.

Jao kako je pametan, skinu mi slova sa tastature. Samo ti si imao malko vishe autocenzure, ja sam planirao da stavim kafana ili tako neshto... Previshe su mi oni sirovi i nekako nose opevane neke negativne osobine zhivota na Balakanu. Da znam satje neka pametnica da kazhe pa mi i jesmo Balkanci ne Britanci. Znam, znam jesmo Balkanci i ja sam isto i sretjan sam zbog toga, ali ne volim shto se ponosimo nekim stvarima kojih bi trebalo da se stidimo...

A Brits je trenutno jedino DJ veche u Kst-u sa nekim novijim zvukom koje forsira novitete, ide jednom mesechno radnim danom, ne uzima neki "&$%#~ kewu" termin... Ne vidim shto bi kao takvo nekome smetalo ? Jednom mesechno ide idomatjica 80tih i to subotom, a fanovi domatje zike mogu da u zhivaju u istoj i sredom jednom mesechno kada za njih Domatjicu rade Goranche i Luka...

I malo ste ne realni Zabranjeno Pushenje subotom.... (chisto sumnjam)
http://www.myspace.com/brits_party

I'm not a complete Idiott... Some parts are misssin' !!! ENE CREW
Korisnikov avatar
Brit

Pridružio se: Pon Okt 24, 2005 15:20

Postod Hector » Uto Maj 08, 2007 16:31

mislim da definitivno to zasluzuju
salalala sve je sala ni jedan klovn nije budala :=)
Hector

Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 11:55

?

Postod Hadzija » Uto Maj 08, 2007 23:03

Kome bih ja mogao da se obratim sa konkretnim pitanjem za vece ZP-a???
Koga bih trebao da moljakam...i da da mu lepo objasnim i pruzim hrpu argumenata za to...
Korisnikov avatar
Hadzija

Postod Hector » Čet Maj 10, 2007 18:34

mislim da bi mogao da posaljes P.M. moderatorima ( hellix , ajkula , djavolak )
salalala sve je sala ni jedan klovn nije budala :=)
Hector

Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 11:55

Postod NeverBorn » Pet Maj 11, 2007 01:49

Hadzija je napisao:Koga bih trebao da moljakam...i da da mu lepo objasnim i pruzim hrpu argumenata za to...

Trebalo bi da cimash Dj-eve koji rade u KST-u.

Moje skromno mishljenje je: To je izazov. Pre tjesh nauchiti chivavu da igra makarenu. Ali o5 sretjno.
One minut darkness

Slika
Korisnikov avatar
NeverBorn

Napokon...

Postod Hadzija » Ned Maj 27, 2007 15:05

Od ponedeljka u prodaji ce se i u Srbiji naci novi album Zabranjenog pusenja "Hodi da ti ciko nesto da...". Ukuppno 19 pesama, dupli album. Cena je oko 500 din, i moze se kupiti u mamutu... Poslusajte i recite da ne zasluzuju jedno vece...makar sredom...

Dzana je radila za R MUP
opstina Centar Sarajevo
Dzana me radila ko najveceg levata
i za ovo i za ono !!!
Korisnikov avatar
Hadzija

Postod Hadzija » Čet Jun 14, 2007 09:42

Oće li se ovi što uređuju vesti malo više potruditi oko svog posla. Alo ljudi album je izašao! Ne znam čemu to kuliranje, da li je neko protiv sarajevske scene, hm možda...ali znajte da su oni najbolji rokeri na ovim prostorima! Njihovi nastupi...se ne mogu opisati, a vi ih i dalje kulirajte jer samo to i znate! Kolko ste nerealni, nepošteni, kolko ste...
Korisnikov avatar
Hadzija

Postod Jela Ficdzerald » Čet Jun 14, 2007 18:21

Mislim (zapravo, skoro sam sigurna) da bi to pre bio previd nego namerno kuliranje - što se tiče vesti. Što se tiče komentara samih ljudi, ne verujem da ih ljudi namerno izbegavaju, već su ili neupućeni ili jednostavno nezainteresovani. :)

Recimo, ja mislim da je Vrooom najbolji bend na našim prostorima, ali ne da nemam istomišljenike, neeeegoooo...
Da li znate nekog ko bi kupio martinke (baš Dr Martens), do pola lista, muške, crne, nove, br. 43? Ozbiljna sam.
...

My love is like a Rollercoaster baby, baby, U wanna ride? :D
Korisnikov avatar
Jela Ficdzerald

Pridružio se: Sre Nov 30, 2005 02:59

Postod Hadzija » Pet Jun 15, 2007 12:26

Mozda sam malo subjektivan...ma jesam, ali ipak...nije fer. Mislim da su ipak zasluzili...Sejo je legendarni autor. Ovo je prvi njihov posleratni album koji su ovde kod nas malo vise poceli da reklamiraju. Skoro svake novine su objavile po mini intervju (svaka cast Blicu). Danasnja Politika ne zna ni kako se album zove!? Bio sam u Akademiji kad je Sejo davao te silne intervjue i bas se secam tog novinara koji radi za politiku. Doso tu da otalja posao...e moj sine nisi ti ni Š od novinara. Onda 24 sata...studentska omiljena novina, stvarno su dobri...međutim nista od vesti o albumu. Novinarka pomenutog lista mi je čak rekla da će biti na naslovnoj pošto ih i gl urednica lista gotivi...ništa od toga... Ali ostaje mi nada da će biti na naslovnoj pošto dosad nisu ništa pisali, videćemo... Onaj iz Pressa mi kaže biće sutra, a evo tri dana kupujem te jadne novine i ništa. Koji su to lažljivci i neprofesionalci.

A Marko Živić...posebna priča...koji je on moron. Misli da je smešan..eeeee jadan je. Pa njemu ne trebaju gosti! sinoć pita nešto Vuka i čoek krene da mu odgovara a ova budala mu upada sa nekom bezveznom forom. Sejo nije za takve emisije, on jednostavno ne pripada show-businessu...uostalom prenecu vam reakciju jednog ne samo fana ZP-a, već žene koja je legenda isto kolko i članovi benda:

nevermind write:
Pa iako trenutno nemam ni vremena, ni volje, ni nicega, eto ipak uvijek ovdje naidjem na nesto sto me natjera na komentar. Meni izgleda da ti kriticari koji su ovdje gore citirani ne razumiju jednu bazicnu stvar u vezi sa Sejom. Njega je besmisleno mjeriti istom mjerom kojom oni mjere ostale zvijezde balkanskog show businessa, jer Sejo nije show business nego nesto sasvim drugo. On je normalan covjek koji je odrastao u Sarajevu, isao u skolu, tulumario sa jaranima u gimnazijsko-fakultetskom garage-bandu, studirao medicinu i malo ju zanemario zbog previse tulumarenja (a medicina je fakultet koji to ne oprasta), bio zajedno sa svojim sugradjanima neocekivano pogodjen sokantnim i ekstremnim trogodisnjim masovnim uzasom, prezivio, sastavio razbijene komade zivota, stekao obitelj, obiteljske probleme, novu obitelj, studirao povijest sa zeljom da radi kao gimnazijski profesor, nije pazio na cvikse pa je na njih sjeo... mislim narode, to nije show business, nego zivot. On uz taj zivot i dalje tulumari i namjesta derneke za raju koja se fura na iste stvari na koje se i on fura, na mastoviti cuspajz skuhan od citave povijesti rock & rolla, na druzenje, na zelju da covjek osjeca zivot do temelja... a ostali clanovi banda jesu svi prvenstveno odlicni profesionalni muzicari, koji bi mogli svirati bilo gdje i sa bilo kim, ali ocito osjecaju bliskost i lojalnost prema toj Sejinoj furki kad su odlucili svirati s njim, a ne sa Severinom ili sa Zagrebackom filharmonijom ili sa bandom Hard Time ili whoever else they could play with. So, that's the deal. Pa sad, ti ces tu njihovu furku ili voljeti i razumjeti, ili neces. I ta furka je toliko specificna za njih, i toliko razlicita od estrade ili show-businessa, da ju nema nikakvog smisla usporedjivati sa estradom ili show businessom. To nije cak ni kao usporedjivanje proverbijalne kruske i jabuke, nego kao usporedjivanje prave ukusne hranjive jabuke (kompletne sa kosticama i veselim malim crvom koji dokazuje da u jabuci nema toksicnih pesticida!) sa artificijelnom plasticnom jabukom.

Sto se tice toga koliko ti gore "rock-kriticari" imaju pojma o cemu govore kad govore o rocku, mogu samo primijetiti da me fascinira taj koncept "divne pjesme" o gubitku suncane mladenacke nevinosti i iluzija nakon sto po naredjenju nekoliko godina bacas sa neba napalm na narod u Viet Namu... mislim, "Have You Ever Seen the Rain" je jako dobra pjesma, ali je dobra nacin vrlo razlicit od "divnog" (sto je Sejo jako dobro shvatio, i napravio jako dobro informiran cover te pjesme, u kojoj cak i spominje motanje jointa za ratne veterane).

Ne znam da li ja svojim postovima stvaram averziju prema ZP-u kod vas...možda, ali vam ovo kažem sa srca...
Budite mi pozdravljeni
Korisnikov avatar
Hadzija

SRAF

Postod Brit » Pet Jun 15, 2007 15:49

&$%#~ Hadzija, nove generacije (ukljuchujutji i mene) neaju razumevanja, smisla i sluha za autore novog primitivizma niti znaju shta je to "novi primitivizam". Nisma mnogo ni propustio... Poz
http://www.myspace.com/brits_party

I'm not a complete Idiott... Some parts are misssin' !!! ENE CREW
Korisnikov avatar
Brit

Pridružio se: Pon Okt 24, 2005 15:20

Sledeća

Povratak na Subota