PunK

Sve vezano za muziku, bendove, izdanja

PunK

Postod NikoKaoJa » Pet Feb 02, 2007 17:49

izwalih da nema teme o punku O.o pa ajmo standardno - wolite/ne wolite; ako wolite, shta wolite; domatji/strani.. itd.. ?
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR
tRRaktoRR ide bRRm bRRm bRRm
tRRista gRRama buRReka sa siRRom i kaRRbuRRatoRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

Pridružio se: Ned Apr 02, 2006 16:12

punk ???

Postod Hector » Sub Feb 03, 2007 02:17

sta je to punk ????
salalala sve je sala ni jedan klovn nije budala :=)
Hector

Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 11:55

Postod NikoKaoJa » Sub Feb 03, 2007 14:51

nemogutje da niko ne slusha punk? O.o :-/
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

Postod Kokili » Sub Feb 03, 2007 15:51

Moji omiljeni punk bend je Buzzcocks, a volim da slusam i The Ramones, The Clash i Se.x pistols. Nije bas mastovito, ali i to je nesto. :flower: Kad sam bila mladja, slusala sam i dosta domaceg punk-a...
Mixing bowl set designed to please a cook with round bottom for efficient beating.

Slika
Korisnikov avatar
Kokili

Pridružio se: Čet Sep 29, 2005 15:44

Postod NeverBorn » Sub Feb 03, 2007 17:02

Nekada davno, davno sam to slushao, sada .... slabo, ako sluchajno ubode na playlisti ... Sada su se stvari promenile kod mene ... Slusha se HardCore, NuMetal, Klasika, Psihodelija, I neshto mixano '70, '80 i '90.

P.S. I naruchito se hejtuje Drumbas ... (((X
One minut darkness

Slika
Korisnikov avatar
NeverBorn

Pridružio se: Čet Apr 06, 2006 19:13

Postod milica » Sub Feb 03, 2007 19:52

Eeee pa ni ne videh ovu temu.
Ja sam sa Ramonsima, takoreci, uplovila u vode roka. Nikada necu zaboraviti to vece, u nasim malim zivotima to je bukvalno bio istorijski momenat - Jela je dosla kod mene, sa dva diska koje je neposredno pre toga uzela od svog brata iskusnog pankera (koji je sada ozenjen covek i ponosni tata... eh, vreme leti... :(: The Besto of Ramones, i The Best Of Sex Pistols. Stavile smo ih u moj diskmen..ocekivale smo nesto sto necemo kapirati i od cega ce nas boleti usi... kad ono, hej "Sweet little girl I wanna be your boyfrend!" Ramonsi su nas kupili na keca (ma i danas je dovoljno da cujem I belive in miracles, Zero, zero ili I wanna live pa da me uhvati slatka jeza :), a Pistolse smo prestale da gotivimo cim smo izasle iz "ja sam buntovnik gledajte moje martinke i pocepane lone, mrzim ceo svet" faze (Ok, sem God Save The Queen).

E posle sam vozeci se u kolima cula "Janie Jones", i bila je to ljubav na prvi pogled :). Ali Clash je mnooogo vise od punk-rock benda, prevazisao je granice panka, i ja ga u taj pravac ni ne stvrstavam. To je jedan od najboljih bendova ikada.

I to su moje ljubavi sto se tice panka. Od domaceg - volim da cujem Kud Idijote, mada nikad nisam bila neki fan.
milica

Pridružio se: Ned Dec 11, 2005 01:04

Postod NikoKaoJa » Sub Feb 03, 2007 21:02

^^ to je wetj neshto ((:

za Clash se apsolutno slazem! ;))
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

Postod htrs_bend » Ned Feb 04, 2007 21:08

ako nekko zna ko su bili son of a bitch onda zna sta je muzika, naravno tu su neprevazidjeni ramonsi
dugo zivela deca nasih roditelja
htrs_bend

Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 01:15

Postod NikoKaoJa » Ned Feb 04, 2007 21:17

o da ((:

ramones-i su bili jedan od prwih bendowa punk-rocka koje sam slushala.. sawrsheni apsolutno!

a domatji punk? retzimo neshto malo starije tipa PEKINSHKA PATKA? slusha li ko njih?

po mom mishljenju patka je bio jedan od najboljih domatjih bendowa..
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

Postod djavolak » Pon Feb 05, 2007 15:16

a bad religion? a GBH? a anti-nowhere league? :)
ja sam ranije malo vishe slushalo punk nego sada, sad se vishe orJentishem na neke druge stvari, ali i dalje volim chuti dobar punkic :)

a domace, idJoti, goblini, patka, 'ladno pivo, i recimo doghouse, oni bi mogli upasti u punk
structure... logic... function... control...
a structure cannot stand without foundation,
logic is the foundation of function
function is the essence of control
i am in control
Korisnikov avatar
djavolak
Moderator

Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 11:21

Postod Strigor Moroi » Pon Feb 05, 2007 20:46

Punk?!?
Uh, pa recimo da sam počeo sa The Clash. U Majdanpeku, je tada bila sveže otvorena radnjica za prodaju polovnih ploča i kaseta (kad se samo setim koliko godina je prošlo), pa sam tražeći preporuku za dobar punk bend dobio kompilaciju gore pomenute grupe. Imam je i danas. Favorit sa te kasete i danas je Guns of Brixtone. Pistolsi mi se nikada nisu dopali, a The Ramones mi je bio onako... simpatičan bend ali nikada nisam bio neki veliki njihov obožavalac.
Od domaćeg punka........ Ma sve, što da komplikujemo :cherry:
Pekinška Patka i njihova Plitka poezija je meni najbolji album kod nas. A ni Monotonija nije loš ako ga shvatite kao novi talas.
A dalje: Ateisti, Goblini, Ritam Nereda, Direktori, Paraf, Hladno pivo, KUD Idioti ....
Ovo ionako niko nece videti... ovo je sve ovde mrtvo...

http://eko030.wordpress.com/
http://zemljaanonimnih.wordpress.com/
Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Pridružio se: Pon Maj 15, 2006 20:03
Lokacija: uglavnom NBG, ponekad kafane u Zemunu ili Parkovi u centru

Postod Jela Ficdzerald » Sre Feb 07, 2007 17:09

Uf... ne mogu da rasplićem, a kad već imam drvenog advokata... :geek: ... šalim se, srećo :cheers: ...

Anyways, samo dve stvari:
1) Anarchy in the UK je Anarchy in the UK i nije da ih ne volim... bilo bi lepo da sam ih preslušala ljudski pre nego što mi je oboren sistem...
2) Prvi susret sa pankom - koncert Bad Religion na Art-u i ja sa mojih 13 ljeta koja sedim na podu, i nemilosrdno udaram po butinama u ritmu bubnjeva dok nisu pocrvenele i sve čega se sećam je "cause I'm a twenty first century digital boy, I don't know how to read but I have a lot of toys"...
Korisnikov avatar
Jela Ficdzerald

Pridružio se: Sre Nov 30, 2005 02:59

Postod Simke80 » Pet Feb 09, 2007 05:17

Punk je pravac bez kojeg ne bi postojao ni pop 80tih,a svi izvodjachi tog zhanra su vek istitzali utitzaj punka na njih.
Ja sam lichno najvishe preferirao OI Punk tipa "Blitz","Cockney Rejects","Sham 69","Fortress","GBH",a od domatjih sam voleo "Hladno Pivo" i "Zvoncekovu biljezhnitzu".
Korisnikov avatar
Simke80

Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 20:02

Postod Blaja » Pet Feb 09, 2007 05:36

Hmmm... "punk" u okviru "muzike"?!?! Da li je tebi dobro? To je neopevano sranje koje ne zasluzuje da se naziva muzikom !! Mislim, ko jos muzikom moze da nazove nesto sto se svira u 3 (slovima TRI) akorda ?!?! To moze da uradi i moja bratanica od 17 meseci !! Muzika spada u umetnost, a u panku nema ni "m" od umetnosti !! To je kao kada ljudi sah ili poker nazivaju sportom ?!?! Uzas !!! To je skup tonova (cela tri tona?!) koji sluzi za izbacivanje negativne nergije, ali NIKAKO NIJE MUZIKA !! "Pevaci"u punk bendovima ili imaju gadne probleme sa glasom ili se trude da zvuce OGAVNO (jos nisam uspeo da prokljuvim sta je od toga u pitanju) !! Totalni uzas od nemuzike !!!!!
Since we're sharing the same bed
We're not sharing the same dreams
Anymore
Blaja

Pridružio se: Uto Jan 30, 2007 05:06

Postod NikoKaoJa » Pet Feb 09, 2007 15:41

Blaja je napisao:To je neopevano sranje koje ne zasluzuje da se naziva muzikom !! Mislim, ko jos muzikom moze da nazove nesto sto se svira u 3 (slovima TRI) akorda ?!?! To moze da uradi i moja bratanica od 17 meseci !! Muzika spada u umetnost, a u panku nema ni "m" od umetnosti !!

pa swakako da punk nije bog-zna-kakwa muzichka inowatzija, umetnost ili shta wetj.. ne radi se toliko o muzitzi koliko o ideji.. punk je wishe pokret nego muzichki prawatz. a ne postoji deo foruma koji se zowe "pokreti" pa je tema zawrshila u "muzitzi".

Blaja je napisao:Da li je tebi dobro?

da, dobro mi je, hwala na pitanju.. kako si ti?
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

Postod djavolak » Pet Feb 09, 2007 15:45

a da si odvojio 5 minuta da prochitash text jedne pesme, mozhda bi i skontao neshto o panku, ili da si odvojio isto tako 5 minuta da prochitash neshto u panku uopshte... ali da, zaboravih muzika je 'umetnost' ovo je suvishe jednostavno da bi bila umetnost :roll:
structure... logic... function... control...
a structure cannot stand without foundation,
logic is the foundation of function
function is the essence of control
i am in control
Korisnikov avatar
djavolak
Moderator

Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 11:21

Postod CreepingDeath » Pet Feb 09, 2007 15:56

Kad moze Hip-Hop i Techno da se naziwayu muzikom shto ne bi i punk..
A shto se tiche swiranja, na primer pesma KUD Idijota - Minijatura ima samo 2 (i slovima DVA)
akorda (A i E ito petice) pa opet zwuchi melodichno..

Blaja je napisao:... a u panku nema ni "m" od umetnosti..
Mislish "U" od umetnosti? :geek:
Muzichari koji piju nikad nisu patili od treme...
Slika
Korisnikov avatar
CreepingDeath

Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 12:05

Postod Blaja » Pet Feb 09, 2007 17:34

1. Ne, mislio sam M od umetnosti (to sam i napisao, zar ne? ja znam sta pisem, a ako ti imas probleme na relaciji mozak-ruke, ne znaci da i ostali ljudi imaju taj defekt) jer ima muzicke instrumente, pa je zato dobio ono U, ali do slova M nikada nece doci

2. slusao sam ja dosta punk textova i ne kapiram cemu se divis... "...jagode su jagode a supermen je jak..." bas pametan text, pogotovo sto ima veze sa nastavkom... ili onaj kako lik drka mali i "lepo mu je 5 minuta" - i on je MNOGO bolji i poucniji/dubokoumniji nego u originalnoj verzije pesme jer ga vadi taj dodatak (primeti ironiju)

3. i ja sam dobro, hvala na pitanju :)

p.s.: koga briga za punk kao pokret !?!? ovde pricate (i ja sa vama) o muzici, a ne o tome kako taj pokret hoce da uradi nesto sto ni oni ne znaju sta hoce. a ako neko hoce da prica o tom kvazipokretu neka napise koji su ciljevi istog (za pocetak), pa onda da diskutujemo o tome
Anymore
Blaja

Postod Strigor Moroi » Pet Feb 09, 2007 17:37

Blaja je napisao:Hmmm... "punk" u okviru "muzike"?!?! Da li je tebi dobro? To je neopevano sranje koje ne zasluzuje da se naziva muzikom !! Mislim, ko jos muzikom moze da nazove nesto sto se svira u 3 (slovima TRI) akorda ?!?! To moze da uradi i moja bratanica od 17 meseci !! Muzika spada u umetnost, a u panku nema ni "m" od umetnosti !! To je kao kada ljudi sah ili poker nazivaju sportom ?!?! Uzas !!! To je skup tonova (cela tri tona?!) koji sluzi za izbacivanje negativne nergije, ali NIKAKO NIJE MUZIKA !! "Pevaci"u punk bendovima ili imaju gadne probleme sa glasom ili se trude da zvuce OGAVNO (jos nisam uspeo da prokljuvim sta je od toga u pitanju) !! Totalni uzas od nemuzike !!!!!

Umetnost!? Čemu služi umetnost ako ne govori ništa. Nije poenta biti lep i komplikovan. Ako ćemo već o brojkama: Najlepše i najbolje pesme nemaju više od 4-5 (četiri do pet) akorda Npr. većina pesam Uriah Heep nema više od četiri (hoćemo da tvrdimo da su oni sranje), Smoke on the water ima nešto malo tonova pa je jedan od najvećih hitova na planeti, Hey Joe ima pet (5) akorda, većina blues pesama nema više od nekoliko akorda pa im to ne smeta da budu jako dobre.
Možda bi trebalo da se zapitaš zašto slušaš muziku. Da li da bi rekao: Vau! Vidi baju kako prži, iako je tekst glup ili ćeš obratiti pažnju na priču koju pokušava da ti ispriča. Ako spadaš u ovu prvu kategoriju, onda ti pank neće ni biti interesantan ali je onda pitanje zašto slušaš r'n'r?
Ja kad želim komplikovane harmonije i tehnički jezivo dobru svirku pustim džez i to je to.

a da si odvojio 5 minuta da prochitash text jedne pesme, mozhda bi i skontao neshto o panku, ili da si odvojio isto tako 5 minuta da prochitash neshto u panku uopshte... ali da, zaboravih muzika je 'umetnost' ovo je suvishe jednostavno da bi bila umetnost :roll:

Potpuno se slažem sa ovom konstatacijom. Muzika je samo današnji način prenošenja poezije. A kada je pank u pitanju, on i jeste jako bitan u muzici jer je doneo potpuno nov pristup sviranju popularne muzike, novu energiju koja je bila potrebna u tom trenutku a zadržao ono što čini umetnost umetnošću... bunt!

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod Blaja » Pet Feb 09, 2007 17:53

@Strigor Moroi : znaci punk-eri su kao i fanovi EKV-a - reci nesto protiv njihovog benda i izvadice ti oci :) Evo, moji omiljeni su Creedence Clearwater Revival i Stevie Ray Vaughan - prozivajte ih i necu da vas napadam (to me ne cini manjim fanom od vas) ... OK . Samo mi nije jasno zasto me napadate? ja sam lepo kazao sta mislim o punk-u i vi kazite vase bez da me uzimate u usta i ova tema nece otici offtopic put prozivanja, vec ce svako da napise o punku ono sto misli (kao sto i stoji u pocetnom postu da napisemo da li ga volimo ili ne).

Jeste, u pravu si za uriah heep i blues (slusam blues, a i juraju manje-vise), ali je fora u tome sto oni menjaju ritam trzanja zica, bubanj i bas su razliciti iz pesme u pesmu i nisu uvek ti isti akordi koji se ponavljaju u punku kroz sve pesme ... Ne kapiram ti ono "nije poenta biti lep..."... pa zar da slusam muziku koja mi se ne svidja (citaj: nije mi lepa) ?!?! ili si nesto drugo hteo da kazes...
Anymore
Blaja

Postod Strigor Moroi » Pet Feb 09, 2007 18:24

Blaja je napisao:@Strigor Moroi : znaci punk-eri su kao i fanovi EKV-a - reci nesto protiv njihovog benda i izvadice ti oci :) Evo, moji omiljeni su Creedence Clearwater Revival i Stevie Ray Vaughan - prozivajte ih i necu da vas napadam (to me ne cini manjim fanom od vas) ... OK . Samo mi nije jasno zasto me napadate? ja sam lepo kazao sta mislim o punk-u i vi kazite vase bez da me uzimate u usta i ova tema nece otici offtopic put prozivanja, vec ce svako da napise o punku ono sto misli (kao sto i stoji u pocetnom postu da napisemo da li ga volimo ili ne).

Jeste, u pravu si za uriah heep i blues (slusam blues, a i juraju manje-vise), ali je fora u tome sto oni menjaju ritam trzanja zica, bubanj i bas su razliciti iz pesme u pesmu i nisu uvek ti isti akordi koji se ponavljaju u punku kroz sve pesme ... Ne kapiram ti ono "nije poenta biti lep..."... pa zar da slusam muziku koja mi se ne svidja (citaj: nije mi lepa) ?!?! ili si nesto drugo hteo da kazes...

Nisam ja hteo nikoga da prozivam iako vidim u tvom ranijem postu da ti jesi, doduse ne na moj racun pa mi nije bitno. Ali da krenemo redom:

1 LSD-se vraca kuci i ako tako posmtras tekst shvatices da ima smisla

2 Bolje golub u ruci nego guska u krevetu je odlican ismevajuci tekst o musko-zenskim odnosima

3 Creedence Clearwater Revival su i meni jedan od boljih bendova iz tog perioda i ako stvarno obracas paznju na tekstove, videces da i oni cesto za temu imaju tezak zivot i nepravdu upravo kao i punk.

4 SRV ima uglavnom nebitne tekstove (a pri tome je citav zivot oponasao Hendrixa) sto ga ne cini manje znacajnim ali ipak, su meni blizi punk energija i poruka nego foliranje sa gitarom (i sam je sviram)

5 Kada vec pomenuh Hendrixa hajde da kazem da mi je on omiljeni muzicar vec 13-14 godina i to samo zato sto je u tom trenutku pomerao granice i radio ono sto niko drugi noie smeo sto je jako slicno sa punk idejom. Neki njegovi tekstovi su pri tom veoma glupi i to ne treba poricati.

6 Poenta r`n`r i svih njegovih derivata (cak i hip-hop je to u neku ruku) jeste da bude buntovan da prica i ukazuje na ono sto drugi ne zele i ne smeju. Samim tim punk se u to sjajno uklapa a pri tome on je u tom trenutku predstavljao osvezenje i nesto sto je donelo neophodnu promenu i svezu krv.

7 Nisam punker i mrzim da se etiketiram na taj nacin. Odavno sam prerasto decije bolesti da nekog gledam drugacije jer slusa muziku koju ne volim ali me nervira kada ljudi pokusavaju da pljuju po necemu sto ocigledno ne poznaju dovoljno.

8 Ako obratis paznju na zvuk, aranzmane i stil svih muzicara izvalices da svi oni imaju desetak omiljenih akorda i fora koje vrte tokom citave svoje karijere i eto ti jos jedne anlogije sa tvojom prikazom punka.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod Blaja » Pet Feb 09, 2007 18:52

pa da ti odgovorim :)

0. nisam tebi namenio ono o vadjenju ociju, vec svima jer napadate ljude koji ne dele vase misljenje o punku, a ti nisi prozivao, nego mi nije jasno zasto ne mogu da se ostave postovi na miru nego uvek neko nekog mora da citira (ja sam poceo da odgovaram ljudima koji su mene citirali i nesto me kao ubedjuju bez argumenata - ti bar navodis argumente, pa cu zato samo sa tobom i da nastavim "raspravu")

Sto se prozivanja tice - zasto se pravio pametan? Kao - ja sam glup i on ce mene da ispravlja jer ja, jadan, ne znam sta pisem...

1. i 2. nisam rekao da su SVI punk textovi nebuloze - kako kaze nas narod : "i corava koka neko zrno kljucne"

3. u SVIM muzickim pravcima imas textove koji se bave tematikom teskog zivota, ne vidim paralelu izmedju CCR-a i punk-a

4. SRV je jedan od najboljih gitarista (verujem da se slazes samnom) i njegovi textovi su uglavnom - nesto kao pevam - (u prevodu - nije akcenat na textovima vec u sviranju, a textovi bar nisu bolesni kao ono drkanje ili totalno nebulozni, vec su o ljubavi, zatim "klasicni" blues textovi tipa texas flood i ima par o toj teskoci zivota koju si pomenuo npr.: thin pan alley)

5. Hendrix je extra, samo mi smeta onaj njegov otkaceni bubnjar - zbog njega mi je malo "tezak" za slusanje...

6. OK - doneo je promenu i osvezenje onom koji to voli. R'n'R je buntovan, ali je muzicki DRUGACIJI od punk-a (sam si rekao da je doneo promenu i osvezenje, sto znaci da su drugaciji :) ), a promena koju je punk doneo se ljudima svidja ili ne (meni je punk odvratan)

7. Punk poznajem dovoljno da znam da mi se gadi (shvati kako god hoces - ja znam koliko poznajem punk), tako da ne kenjam bez znanja gde je wc solja...

8. o cemu ti, bre, pricas ?!?! Imaju 10-ak omiljenih akorda, ali ne 3. ne zvuce sve pesme isto. hoces da kazes da je punk raznolik kao i r'n'r ili blues ili jazz? ako nisi hteo to da kazes onda ti je losa analogija...

i nisi mi odgovorio na ono "nije poenta biti lep" ....
Anymore
Blaja

Postod Strigor Moroi » Pet Feb 09, 2007 19:36

Uh, ovomi se vec dopada a taman sam pomislio da ce se citava tema zavrsiti prostim nabrajanjem omiljenih bendova. Da krenem redom po brojkama, lakse je:

1 (1i2) Hm, pa recimo da ta analogija i nije bas na mestu jer, ako bi uzeo kompletnu muzicku scenu shvatio bi da je mnogo vise djubreta nego dobrih stvari, pa bi se onda postavilo pitanje zasto uopste nesto slusati jer svaki bend i svaki muzicar ima barem polovinu glupavog repertoara. To je uglavnom posledica hiperprodukcije. Naravno da nije sve dobro, ali onda jednostavno slusas ono sto je dobro. Ali svakako ne radi se o malom broju tekstova. Pogledaj The Clash, Pistols-e (koje licno ne volim), The Stranglers, Toy Dolls, Hladno pivo, KUD Idiote... Ili jednostavno ono sto je bila direktan posledica punka Novi talas (Joy Division, Paraf, Prvi Hausor, prva dva Prljava kazalista...)
Npr.Pekinska patka ima dva odlicna albuma. Prvi je tipican dvoakordski punk koji prosto melje svojom energijom a tekstovi su neusiljeni i govore o onome o cemu vecina tinejdzera raspravlja uz pivo (s-e-x, kontracepcija, rasprave poput ove u npr. Bolje da nosim kratku kosu...) a drugi album je mracan i psihodelican novi talas sa odlicnom poezijom (takodje ima samo po par akorda po pesmi).
Ili ako hoces nesto cvrsce onda uzmi Direktore kao primer-Oni uspevaju da jako eksplicitne tekstove naprave tako da ne zvuce banalno i detinjasto glupo. Mogao bih sada ovako do sutra ali nema potrebe, mislim da ces shvatiti sta pokusavam da ti kazem

3 Upravo u tome i jeste paralela - sto svi govore o istim temama.

4 SRV jeste jedan od najboljih ali mene licno nervira to sto je previse stao u senku Hendrixa. Jedno je svirati pod necijim uticajem ali nesto je sasvim drugo uporno obradjivati i skidati fore jednog istog lika. Malo previse nekreativno za mene, posto je meni kreativnost mnogo bitnija od brzine i tehnike. Necu da komentarisem tvoj komentar na pesmu Goblina jer ocigledno ne shvatas u cemu je fora ili ne zelis ili ti jednostavno ne razmisljas poput mene tj. da je dobro parodiranje bolje nego ozbiljan tekst na istu temu.

5 Hendrix je meni upravo zbog ritmike najbolji. Bubjnar je odlican jer neprestano melje i prosto ga mozes nezavisno slusati i da ti ne bude dosadno. Obrati paznju na Woodstock tu je covek pojeo bubanj. To je upravo ono sto jednu pesmu cini dobrom - ritmika, kada imas ritam onda ti nije bitno da li imas 1 ili 101 akord.

6 Pre svega r`n`r nije razlicit od punka jer punk nije nista drugo nego podpravac r`n `r-a. Mislim da bi ljudi to vec jednom trebalo da razgranice da su sve ove nazovi podele ustvari r`n`r muzika.
Tebi punk moze da bude odvratan to je stvar ukusa ali ne smes da porices one kvalitete koje ima. Ja se uvek trudim da razgranicim emocije tog tipa, kada pokusavam da preslusam neki novi bend ili pravac u muzici(a naslusao sam se mnogo toga i nikada mi nije dosta nove muzike), nekada mi se nesto ne svidi ali ipak nemogu da poricem ono sto je dobro. Npr. Darkwood Dub, koji ima odlicne muzicare i zive svirke ali su mi dosadni i prazni.

7 No coment

8 Punk je onoliko raznolik koliko je to potrebno. Nije poenta u raznolikosti vec u nacinu. To je upravo odgovoro na ono "nije poenta biti lep..." Meni su mnogo drazi bendovi koji imaju ideju, neku novu pricu, nov stil, energiju. J@$#s gomilu akorda ako je pesma dosadna i ne govori ni o cemu. Kad smo vec kod broja akorda, pre par meseci sam kod prijatelja cuo stvar od samo jednog akorda, prosviranog namnogo razlicitih nacina. Ne radi se o punku, vec o liku koji svira neku cudnu mesavinu jazz-a sa svim i svacim (barem je meni tkao zvucalo), na mogu se setiti kako se covek zove ali je bitno da on namerno tezi minimalizmu. To treba postovati. Analogija sa pankom kada je on u pitanju jeste jedna njegova izjava gde je, kada je cuo Ramones-e prvi put rekao nesto kao: Pa ovi sviraju jedan akrod manje od mene i to odlicno zvuci.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod NikoKaoJa » Pet Feb 09, 2007 19:56

Strigor Moroi je napisao:Nije poenta u raznolikosti vec u nacinu.

chowek je rekao swe.

@Blaja: ne znam shto se ljutish kad ti neko odgowori na post (?!?) za takwe stwari zaprawo i sluzhi forum - ti iznesesh swoje mishljenje, koje se nekome swidi, a nekom ne i onda te jedni podrzhawaju, a drugi se rasprawljaju s tobom.. ne widim problem. na ostalo ti netju odgoworiti, Strigor Moroi se dowoljno potrudio.
RRiba RRibi gRRize RRep
na vRR dabRR bavRR damRR

Slika
Korisnikov avatar
NikoKaoJa

Postod Strigor Moroi » Pet Feb 09, 2007 20:11

@Blaja: ne znam shto se ljutish kad ti neko odgowori na post (?!?) za takwe stwari zaprawo i sluzhi forum - ti iznesesh swoje mishljenje, koje se nekome swidi, a nekom ne i onda te jedni podrzhawaju, a drugi se rasprawljaju s tobom.. ne widim problem. na ostalo ti netju odgoworiti, Strigor Moroi se dowoljno potrudio.

Upravo... zapravo... ovaj jeeeeste. Raspravljamo ili se slazemo, a cak ne moramo ni da se upoznajemo.
Hvala za primecivanje mog truda :colors:

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Sledeća

Povratak na Muzika