50-e, 60-e & 70-e!

Sve vezano za muziku, bendove, izdanja

50-e, 60-e & 70-e!

Postod Strigor Moroi » Pon Maj 12, 2008 11:09

Dakle, ovde je sve jasno.... Ko sta voli i zasto?!
Ovo ionako niko nece videti... ovo je sve ovde mrtvo...

http://eko030.wordpress.com/
http://zemljaanonimnih.wordpress.com/
Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Pridružio se: Pon Maj 15, 2006 20:03
Lokacija: uglavnom NBG, ponekad kafane u Zemunu ili Parkovi u centru

Postod SleepwalkeR » Ned Jun 01, 2008 18:40

mnogo to staro bwe ..... :albino: :albino:
Put a gun in my hand and pretend You don't care.........
Slika
you can turn your back on a person, but never turn your back on a drug.
Korisnikov avatar
SleepwalkeR

Pridružio se: Pet Okt 21, 2005 10:22

Postod Strigor Moroi » Pon Jun 02, 2008 10:28

Staro jeste.... Ali ajd probaj da mi nadjes novi bend koji je nadmasio Beatles, Pink FLoyd, Hendrix-a ili Rolling Stones :geek:

Tesko da ces uspeti.... samo ova tri benda ostavili su takav trag na muzici koju volim da je nemoguce zamisliti sta bi bilo da njih nije bilo....
Zar ne?

A obzirom na posecenost veceri 60&70 cudi me zasto ova tema nije imala vise postova do sada....

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod Hector » Pon Jun 02, 2008 17:43

ima tu jos par bendova koje bi voleo da slusam iz tog vremena i koje nisam dugo slusao bilo bi mi drago kada bi se moglo organizovati ovakvo vece ja bi sigurno dosao sa jos par ljuidi koji su zainteresovani ....
salalala sve je sala ni jedan klovn nije budala :=)
Hector

Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 11:55

Postod NeverBorn » Pon Jun 02, 2008 19:33

Strigor Moroi je napisao:Staro jeste.... Ali ajd probaj da mi nadjes novi bend koji je nadmasio Beatles, Pink FLoyd, Hendrix-a ili Rolling Stones :geek:

Kakva je to retorika ? Za 50 godina mozemo da prichamo o tome, kada ovi novi pravci 'omatore'.

Ja ne znam koji tje od novih bendova trajati, ali mislim da je glupo bilo shta retji vezano za budutjnost. Moratje neko da ostane od ovoliko bendova koji trenutno na sceni.

Takodje smatram da je glupo povlachiti paralelu nekad i sad oko nechega shto je diskutabilno, bez pravih osnova da bi dokazali svoje tvrdnje za neshto shto je totalno nebitno. [ nadam se da se setjash Hectorovih "Himalaja", haha ]

To shto je nekada bilo, vishe nije, napredovali smo (/ili nismo), ali definitivno idemo dalje.

Verujem u slobodu mishljenja. Imam i ja par stvari s polovine proshlog veka koje volim, ali izbegavam da kazem da je neshto glupo zato shto je je onakvo u kojem je vremenu snimljeno.
[ npr, '40-te, ratno i posleratno doba, ili nase '90-te, sankcije i kriza na svim nivoima. ]

Sachekacu, pa tju videti, a do tada drzim se ja moje playliste. Trazenje novih bendova, sa povremenim vratjanjem u mladost i proshlost ..

Moj mali dodatak temi:

Gledao sam juche na Youtube, Nat King Cola po nagovoru devojke.
Sledio sam se kada sam chuo "the christmas song".
Negde u nekom fragmentu mozga mi je ostala pesma .. ne setjam se kada sam je chuo prvi put, ali definitivno sam je chuo kada sam bio mali.

Ajd i linkkk da ostavim :D

Malo starije od 50, tachnije 1946 i vredi pogledati (josh jednom).

Note to myself:E tako, duzi post posle 100 god.
One minut darkness

Slika
Korisnikov avatar
NeverBorn

Pridružio se: Čet Apr 06, 2006 19:13

Postod Strigor Moroi » Uto Jun 03, 2008 09:51

^^^Ovo je bio samo odgovor na komentar da je ova muzika stara i pokusaj da ukazem d anije bitno koliko sta ima godina, mada vidim da je Sleepwalker komentar stavio vise kao salu....
I gde sam ja to rekao da je nesto glupo?! Bilo bi blentavo da sam sebe citiram na ovom mestu... zar ne?!
Poenta je u tome sto danas jos nije isplivao nijedan bend koji je stvarno znacajan na svetskoj sceni u smislu da je pomerao standarde ili unosio novine u sam pristup muzici.... Oni koje sam pominjao u svom postu to jesu uradili.... I to nema veze sta ja licno mislim o njima.... Ja licno ne volim Stonse i sta sad?!
A i sam poslednjih godina slusam mnogo vise novih bendova nego starih i trenutno na mojim plej listama i maju prednost bendovi nastali krajem devedesetih.... Ali i dalje mislim da se nisu pojavili bendovi koji ce ostaviti onakav uticaj kao sto su to uradili pojedini bendovi bas iz tog starijeg perioda.... Cak ni Tool koji jeste popularan i koji volim nije pokrenuo gotovo nista novo u svetskoj muzici.... Ili Primus koji je postojao bio atrakcija i nista....
Danas imamo hiperprodukciju, koja bi po pravilu trebalo da dovede do pojave i kvaliteta ali se to izgleda ne desava.....
I ne znam odakle ti tvrdnja da mislim da je bilo sta glupo?
Samo sam konstatovao ono sto lako mozes da proveris po svim relevantnim mestima koja se bave muzikom.... Mislim da neces naci nikog, ko se ozbiljno bavi muzikom ko ce ti reci da je recimo taj pomenuti Tool imao vise uticaja i znacaja za r'n'r od Beatles-a ili Stones-a?!
Zar ne?! Ostalo je stvar ukusa....

Da se vratimo na temu.... Na nagovor Mardukkka skinuo sam sa neta neke progresive rock bendove poput Brand X, The United States of America i Van De Graaf Generator. Vecina njih je pocela da radi jos krajem 60' i od svih njih najvise sam slusao bas ove poslednje i jako su mi se dopali... Jako uspesna mesavina Jazz-a, r'n'r pa cak i popa.... i za razliku od prva dva pomenuta benda, meni licno nisu dosadni u pokusaju da rade previse "apstraktnu" (citaj psihodelicnu) muziku.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Povratak na Muzika