Filmofili, javite se!

Fudbal, Košarka, cena benzina ili bilo šta drugo

Postod NeverBorn » Uto Apr 01, 2008 16:23

Ja sam tek pre neki dan odgledao Profesionalca ... ladno, ne znam kako se sakrio od mene ... imao sam ga par x na hdd-u i nikada nisam imao zelje da odgledam "domatjicu".

Al moram da kazem da je odlichan ... Pao sam pod uticaj da su domatji filmovi krsh .. :(
Ali me je Profesionalac odushevio.

Jel neko gledao ETERNAL SUNSHINE OF THE SPOTLESS MIND ???

o5 Dzim Keri u totalno chudnoj ulozi ... Koliko njemu leze uloge nekog sludjenog kretena ... :D

Dzime, Long Live In Prosper :D
One minut darkness

Slika
Korisnikov avatar
NeverBorn

Pridružio se: Čet Apr 06, 2006 19:13

Postod MarduKKK » Uto Apr 01, 2008 16:27

Ponovo odgledah fantastican horor The Lunatics sa Robert-om Englund-om (Fredi Kruger). Preporucujem ga. Ima klasicnu pricu - grupa klinaca dolazi u cudan juznjacki gradic i jedan po jedan nestaju... Odlicne scene nasilja i morbidnog seksa.
neki ljudi nikad ne polude.
kakve zaista užasne živote
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 17:54

Postod milica » Sre Apr 02, 2008 19:42

juce sam odgledala film koji me je prosto oborio, pa me zanima da li vi sto skiadate cele kinematografije razlicitih zemalja ili vi koji volite dzoj divizhn imate taj film i voljni ste da ga podelite sa mnom?
rec je filmu Control, antona corbijna, o zivotu iana curtisa.
milica

Pridružio se: Ned Dec 11, 2005 01:04

Postod mansoldworld » Čet Apr 03, 2008 04:20

^^^ E i ja sam chuo da je film da padnesh na dupence!!!! Hvaljeno i od publike i od kritike i od SVIH ...

I po ko zna koji put sam odgledao "Rodjen 4 jula "! Nema, klasici ostaju klasici :cheers: ! Extra...
"Izadji na tablu B." reche profesorka
"Ajde mi sada opishi kruznicu?"

Pa znate,ona je lepa,okrugla...tako!
"Pa dobro,ajde je sad opishi?"

Pa opisao sam je...
Korisnikov avatar
mansoldworld

Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 16:37

Postod Strigor Moroi » Čet Apr 03, 2008 13:02

A kad si vec spomenuo "bez uticaja holivuda" , bash me interesuje shta ce uraditi Ameri, poshto se prichalo da su odkupili autorska prava. Chisto sumnjam da je u pitanju Paramaunt,ili Univerzal ili TS Fox ... ali me bash interesuje kako ce usrati film!

Pazi sad sa ovim necu bas da se slozim... pre bih rekao da, cast izuzetcima, vecina evropskih autora usere jako dobre price nekim "umetnickim" pristupom i raznim tripovanjima... Tu mi se dopala Francuska kinemtaografija i to pre svega ovi njihvi blokbasteri koji su uspeli da ne preteraju sa holivudskim pristupom i delimicno Britanska. Mada su Britanci uglavnom dobri za serije a manje za filmove.
Cinjenica je da SAD godisnje izbace verovatno hiljade filmova od kojih mi vidimo koliko... 1%?! Pitanje je sta distributeri procene kao isplativo...
Npr. 3:10 to Yuma je odlican film ali ga nije bilo u bioskopima. Ali se zato gurao.... npr. Ghostrider (prvo sam se njega setio) koji je blagi uzas.
u sustini ipak vise volim SAD produkciju od evropske.

A sto se tice domacice... sinoc sam ponovo odgledao Apsolutnih 100... Opet dobar primer kako se pravi dinamican film sa pricom koja je u osnovi drama ali koji nije dosadan. Jedino mi je gluma,ako izuzmemo Srdjana, losija nego sto bi mogla da bude.
Ovo ionako niko nece videti... ovo je sve ovde mrtvo...

http://eko030.wordpress.com/
http://zemljaanonimnih.wordpress.com/
Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Pridružio se: Pon Maj 15, 2006 20:03
Lokacija: uglavnom NBG, ponekad kafane u Zemunu ili Parkovi u centru

Postod MarduKKK » Čet Apr 03, 2008 15:33

Strigor Moroi je napisao:Mada su Britanci uglavnom dobri za serije a manje za filmove.

To vazi za bioskopske filmove, ali oni koje Britanci prave za televiziju su fantasticni (barem svi koje sam ja do sad gledao). Ludacki, jaki, sa nekom kafkijanskom atmosferom i netipicnim zapletom i vodjenjem price. Doduse, kad u tim filmovima vidim glumce iz Mucki i Nepristojnih ljudi tesko mi je da se priviknem i da ih shvatim ozbiljno.
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Postod salerokada » Čet Apr 03, 2008 17:58

Strigor Moroi je napisao:A sto se tice domacice... sinoc sam ponovo odgledao Apsolutnih 100... Opet dobar primer kako se pravi dinamican film sa pricom koja je u osnovi drama ali koji nije dosadan. Jedino mi je gluma,ako izuzmemo Srdjana, losija nego sto bi mogla da bude.

Salis se? Apsolutnih sto je tako isfurana prica vidjena milion puta u raznoraznim americkim filmovima sa talentovanim klincem koji se nalazi losem okruzenju. Razlika je samo sto negde on propadne a negde uspe da se izvuce. Apsolutnih sto je losa kopija takvih losih filmova napravljen sa ambicijom da i mi mozemo da napravimo film sa gangsterima i getoom.

@milica: imam ja Control. Na 2 cd-a je. Kada sam ga nabavio nije bilo prevoda za njega ali vidim da sada postoje neki ali ih nisam probao tako da se moze reci da nema prevod... jos. Pa ako hoces da ga pokupis javi se na pp.
Korisnikov avatar
salerokada

Pridružio se: Ned Sep 25, 2005 03:07

Postod mansoldworld » Pet Apr 04, 2008 03:37

@Strigor Moroi - A ja sam se se , kad sam vec spomenuo kako ce usrati film, prvo setio "Ring"-a .U pitanju je horor film (za one kojima nije poznato). Po meni ne mogu da se mere US verzija i originalna japanska! Ne znam zashto , ali Ameri imaju takav nekakav talenat da kretenizuju prichu i pristup, i film kakav god da je , na kraju ispadne tako prorachunat, da proranuchatiji ne moze biti!A to je neshto shto najvishe ne volim u filmovima!
Generalno, od tih hiljadu filmova koje naprave, sasvim je dovoljan taj 1% koji se pojavljuje u bioskopima!
Shto se tiche evropske kinematografije ... da slazem se da je preveliki pristup neke kvazi-umetnichke, umetnichke, evro-umetnichke filozofije ... Stvarno ume da zamori! Prva asocijacija na to su mi Kusturicini filmovi i one njegove silne Kanske nagrade. A ja (da li zbog neobrzovanja ili prosto ne znanja) nikad nisam mogao da odgledam 15 minuta njegov film. Nekako su mi uvek bili vishe bolesni nego umetnichki , ili toliko kvalitetni. Dok je recimo Goran Paskaljevic po meni , sasvim druga pricha ...

@Medden - Apsolutno 100% se slazem da 'Apsolutnih sto' nije nishta toliko zanimljivo. Tj. slazem se sa svim shto si napisao. Problem je shto imamo u domacoj kinematografiji toliko takvih 'isfuranih pricha'.
Ej i mene interesuje zivotna pricha frontmena Joy Division-a! I nadje li ti one Stone Temple Pilots ???

Pa opisao sam je...
Korisnikov avatar
mansoldworld

Postod Strigor Moroi » Pet Apr 04, 2008 10:02

@medden: Tacno da je to vec vidjena prica... Ali bih da podsetim da takve price pune bioskope i zaradjuju novce. Samo sam hteo da kazem da su neke nase filmadzije shvatile sta donosi novac i pocele da uci fore.
Ja recimo mnogo cenim Zivojina Pavlovica, doduse period pre Dezertera i Drzave mrtvih ali su ti filmovi zapravo drame koje su radjene pod uticajem tadasnjeg evropskog crnog talasa pa ne moze svako da ih gleda. Cak ni ja nisam bas uvek raspolozen za njih. Iako imaju kvalitet koji se tada trazio u Evropskoj kinematografiji, ne mogu da se porede sa slicnim filmovima iz Holivuda iz tih godina. Mislim pri tome na kvalitetne drame iz Holivuda.

@mansoldworld:
O.k sad mozemo da izvlacimo primere dopbrih i losih americkih ostvarenja i ne bi bilo kraja. Pominjes Ring... Nisi jedini koji ga tako komentarise... Ja ga nisam gledao pa necu da zalazim u tu pricu. Ali posto nisi jedini, pretpostavljam da tu ima necega.
Ali ono sto meni nije jasno je cinjenica da svi koji sebe smatraju filmofilima pljuju taj isti holivud koji je dao filmove poput KUM, Kisni covek, Terminator II, Ratove zvezda i josmnoge druge koji su mnogo toga menjali na svetskoj sceni i postali kultni filmovi ili serijali.
Takodje ima mnogo kvalitetnih filmova koji nisu kultni, npr. Trumanov sou, Zelena milja, 12 Majmuna, Harsh times....
Ajde saj da mi neko kaze koja je to evropska kinematografija u poslednjih 50 godina dala makar desetinu kvalitetnih filmova kao sto je izbacio samo Holivud... Ne racunajuci ostatak severne Amerike sa Kanadom (mada je ona uglavnom mesto za snimanje).
Cini se da svi volimo da gledamo americke filmove ali neki imaju problem da priznaju da ih gledaju jer su dobri a ne iz nekog drugog razloga.

Kad god mi neko kaze da se lozi na evropski film, ja vec vidim zelju da se folira. Ima tu kvalitetnih filmova ali ne kao sto se misli... cak mnogo manje nego sto se misli.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod MarduKKK » Pet Apr 04, 2008 13:58

Dobro, ljudi, nemojte bas toliko da pljujete po Ringu. Nije americka verzija bas toliko losa. A americku verziju Ringa 2 rezirao je onaj Japanac koji je rezirao originalni prvi deo.

Holivud ipak jeste najbolji sto se tice pravljenja filmova. Medju milion glupih, ljigavih, dosadnih, plitkih, nikakvih, predvidljivih i na znam kakvih jos filmova, svake godine se pojave barem dva ili tri FANTASTICNA filma. Kvantitet ipak dovodi do kvaliteta.

Sto se evropske kinematografije tice, mislim da su Francuzi sjajni. Oni su dali gomilu kultnih filmova. Dovoljno je setiti se Profesionalca i Nikite, da ne spominjemo filmove poput Lepotice dana ili tih starijih ostvarenja.
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Postod mansoldworld » Sub Apr 05, 2008 04:18

@ Strigor Moroi - Dobro bre prijatelju , shto se nervirash :) !!!
Polako ...

Daleko od toga da ne gledam holivudske filmove, ili da sebe smatram relevantnim za ocenjivanje bilo kakvih filmskih ostvarenja,osim u sluchaju sopstvene odushevljenosti ili totalne razocharanosti,ali, ko shto reche Mardukkk , izgleda stvarno iz kvantiteta izlazi kvalitet! Nisam ja rekao da je Holivud sranje, Holivud nije dzabe Holivud, postoji gomila kvalitetnih filmova koje je izbacio, ali ne mozesh a da se ne setish da ima i gomile nikakvih filmova!
Niti sam ja hvalio evro VS. holivud kinematografiju , pa da ispadnem nekakav losh sudija! Vec sam rekao da mi Evro izdanja manje prijaju!Nisu mi nishta toliko zanimljivo.
Samo znam, da Ameri u vecini sluchajeva u dva sluchaja uglavnom useru prichu. U sluchaju nastavka i u sluchaju rimejka ili njihove ekranizacije neke druge priche! U tom kontekstu sam usporedio potencijalno redjenje 'Klopke' i propasti tog projekta!

Malo smo se mi ovde pogreshno razumeli ...

Pa opisao sam je...
Korisnikov avatar
mansoldworld

Postod Strigor Moroi » Pon Apr 07, 2008 09:43

@mansoldworld:
Generalno iza te price o tome kako ameri useru pricu uvek se krije kritika na njihove filmove. Nisam ni ciljao na tebe ili bilo koga ovde u prethodnom postu. Ali je vec pocelo da me nervira cinejnica da kad god se povede "ozbiljan" razgovor o filmovima nadje se neko ko kaze: Ma ameri su sranje! i daje one iste komentare koje sam video ovde. Naravno da ima ocajnih filmova ali generalno evropska kinematografija ima mnogo vise ocajnih filmova, barem procentualno. Danas svako pljuje po americkoj kinematrografiji ali je zato u zivotu odgledao mnogo vise americkih filmova i verovatno mu je u top 10 vise od pola njihovih filmova.
Malo me vec smara to foliranje, koje nije prisutno samo kada se govori o ovoj temi... Jer, sad je u trednu da se mrzi Amerika i da se pljuje po njoj a ona je ipak, svidelo se to nekome ili ne, kulturna velesila trenutno u svim umetnostima.

Jel neko gledao ETERNAL SUNSHINE OF THE SPOTLESS MIND ???

o5 Dzim Keri u totalno chudnoj ulozi ... Koliko njemu leze uloge nekog sludjenog kretena ...

Gledao sam ga ja sinoc. Dobar film. Pomalo konfuzan i psihotican ali sa interesantno obradjenom ljubavnom pricom. Inace prilicno tipicno za Kerijeve filmove da se nekim svakodnevnim temam bavi na neuobicajen nacin.
Ja inace stvarno cennim njegov rad, ako izuzmemo filmove poput Ajs venture i Glupan i tupan. Trumanov sou mi je inace jedan od omiljenih filmova zajedno sa Covek na mesecu.
Poslednji put menjao Strigor Moroi dana Pon Apr 07, 2008 12:10, izmenjena samo jedanput

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod MarduKKK » Pon Apr 07, 2008 10:51

Preminuo jedan od najvecih holivudskih glumaca svih vremena i predsednik NRA - Charlton Heston.
RIP
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Postod Strigor Moroi » Pon Apr 07, 2008 12:08

^^^ Video sam sinoc na vestima.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod MarduKKK » Pon Apr 07, 2008 14:00

Jesta, javljeno je juce.
Ali mene smorilo sto mnogi ljudi sa kojima sam pricao ne mogu uopste da se sete Charltona Hestona. A meni je Ben Hur film broj jedan (dobro, deli to mesto sa Matriksom i Diplomcem), a obozavam i Deset Bozjih zapovesti, Planetu majmuna, Antonija i Kleopatru, Sida... Covek je stvarno legenda.
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Postod Devojchica_Iz_Vode » Uto Apr 08, 2008 11:20

Istina za "Ben Hur" :]

Btw, u poslednje vreme nisam naletela na neki dobar film, koji bih mogla da preporuchim...bash neki bzvz period [meni bar].
anatomska.

and now I'm ready to close my mind.
and now I'm ready to feel your hand.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 10:23

Postod mansoldworld » Pet Apr 11, 2008 04:04

R.I.P Charlton Heston!!!

Hvala za onolike dobre filmove!

Kada vidim kako su sad popularni ti neki epski filmovi i kada se setim da je takve epsko-bibliske filmove radio gdin. Heston pre jedno 30-40 godina i i dan danas su dobri i kvalitetni kako da choveku da ne kazem da je LEGENDA!

Samo shteta shto je otishao u politiku i shto je dozvolio da ga Michael Moore zestoko isproziva ...

@ Strigor Moroi - E bash shteta shto se ne poznajemo! Da me malo bolje znash , ne verujem da bi me ubacio u tu prichu o pljuvachini po Americi , po njihovoj kulturi, ili po njihovom sistemu i tako to! T
Moram da se ponovim, Volim holivud filmove, nisam nikakav zaludjenik ili toliki znalac da bi javno komentarisao shta valja a shta ne valja!Posebno NE da hvalim evropski film , samo sam rekao da u sushtini i procentualno nekad preteruju u tome da shto vishe zarade, pa znaju da useru neshto shto su pre toga dobro uradili!!!

Pa opisao sam je...
Korisnikov avatar
mansoldworld

Postod Devojchica_Iz_Vode » Pet Apr 18, 2008 22:36

Danas odgledah "My Blueberry Nights".
Odlichan film, glumci, a muzika...uh, moram da skinem sve zhivo od Nore Jones (:
anatomska.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

Postod MarduKKK » Sub Apr 19, 2008 20:18

Od filmova koje sam odgledao u poslednje vreme, a prilican je to broj, nijedan mi se nije nesto svideo. Jedino mi je simpatican bio Earthsea, ali ne zato sto je nesto posebno dobar, sto nije, vec zato sto glavnu zensku ulogu tumaci Kristin Kreuk.
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Postod Devojchica_Iz_Vode » Uto Apr 22, 2008 00:28

"Man To Man" : odlichan film.

kratko i jasno :D
anatomska.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

Postod Devojchica_Iz_Vode » Sub Apr 26, 2008 11:11

"The Heartbreak Kid" : ochekivala sam mnogo bolji film, s obzirom da igra Ben Stiller.
anatomska.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

Re: Filmofili, javite se!

Postod ShawnCrahan » Ned Apr 27, 2008 21:33

Pilence je napisao:Omiljeni filmovi, režiseri, protagonisti i antagonisti...
Evo može kao prva tema: Koji ste film poslednji gledali?

Ja sam poslednje gledala "John Taker must die" :lol: :lol: tipična tinejdž komedija :roll: :D :D

Ma samo horori dolaze u obzir :bounce:
Korisnikov avatar
ShawnCrahan

Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 23:41

Postod Devojchica_Iz_Vode » Sub Maj 03, 2008 15:28

"Into The Wild" : apsolutno odlichan film. Soundtrack je radio Eddie Vedder, dakle skroz sam odushevljena.

"Happiness is only real when shared"
anatomska.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

Postod salerokada » Ned Maj 04, 2008 16:21

Devojchica_Iz_Vode je napisao:"Into The Wild" : apsolutno odlichan film. Soundtrack je radio Eddie Vedder, dakle skroz sam odushevljena.

:) Ja sam ga odgledao u četvrtak!
Slažem se, dobar film a zanimljivo je da je po istinitoj priči.
Korisnikov avatar
salerokada

Pridružio se: Ned Sep 25, 2005 03:07

Postod Devojchica_Iz_Vode » Pon Maj 05, 2008 00:32

^^ Skroz...a, sve vreme se nadash...posle sam morala da slusham neku veselu muziku :>>>
anatomska.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

PrethodniSledeća

Povratak na Sve ostalo