Sredstva dezinformisanja

Fudbal, Košarka, cena benzina ili bilo šta drugo

Postod Strigor Moroi » Čet Apr 17, 2008 10:07

Evo necega:

http://newsweek.washingtonpost.com/post ... _food.html

Na ovo sam jutros naleteo.
Dosta se prica o tome po medijima inace.
Sto se tice krize, ona jeste u neku ruku pocela u Americi, ali su predvidjanja da bi ova mogla biti cak teza od one koja je zadesila Ameriku pre drugog svetskog rata. Predvidjanja nisu doba a izgleda da je sve pocelo sa krizom usled toga sto mnogi ljudi nisu u stanju da vrate hipotekarne kredite za nekretnine pa je to uslovilo propadanje pojedinih banaka. Obzirom da je Amerika veliko trziste za ceo svet, postoje strahovi da bi kriza mogla da poprimi globalni karakter ali i neki stavovi da bi od dalje recesije svet mogle da spasu zemlje u razvoju poput Kine.
A sto se tice povecanja cena hrane. tu je prica malo kompleksnija ili se barem tako cini. Izgleda da je na sve to uticala odluka zemalja EU i Amerike da povecaju proizvodnju biogoriva. Obzirom da se kao glavna sirovina za ovu proizvodnju koristi kukuruz i da je recimo u Americi sve vise farmera koji zbog dobre zarade bataljuju proizvodnju kukuruza za potrebe proizvodnje stocne hrane i orjentisu se za proizvodnju kukuruza kao sirovine za biogorivo. Slicna je situacija i u Evropi. Sve ovo dovelo je do povecanja cena stocne hrane a samim tim i povecanja cena mesa. Posredno smanjuju se povrsine pod usevima za proizvodju hrane. Istovremeno neke siromasnije zemlje, npr. u Africi su zabranile izvoz hrane u trece zemlje i na taj nacin dodatno poremetile cene na svetskom trzistu. Ako na sve to dodamo i cinjenicu da u Kini u poslednje vreme dolazi do povecanja potrosnje mesa i mesnih preradjevina, onda se lako moze zakljuciti odakle problemi sa cenom hane. Naravno ne smemo zaboraviti ni efekte globalnog zagrevanja i promene klime na koje ukazuju mnogi naucnici a i sami smo svedoci nedostatka vlage i visokih temperatura koji uticu na prinose i njihov kvalitet.
Raspisah, se...
Ajd sad da vidim sta imate da kazete pa da se porazgovaramo.
Ovo ionako niko nece videti... ovo je sve ovde mrtvo...

http://eko030.wordpress.com/
http://zemljaanonimnih.wordpress.com/
Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Pridružio se: Pon Maj 15, 2006 20:03
Lokacija: uglavnom NBG, ponekad kafane u Zemunu ili Parkovi u centru

Postod SL » Pet Apr 18, 2008 00:00

Hmm... Na economist.com nisu bash toliko prestravljeni, tj. predvidjanja im nisu bash toliko mrachna da pominju chuvenu ekonomski krizu i slom Wall street berze iz 1929.te...

Evo dva txt-ica povodom krize:

The long hangover

The great American slowdown

Waiting for Armageddon

Ukratko, slazu se da je kriza pokrenuta prevelikim zaduzivanjem, kao i da ce prilichno uticati na sledece godine... Ono shto mene brine je koliko i kako ce se izboriti sa njom... Ne bih voleo da ovo bude josh jedna velika kriza jer, svi se secaju shta je sledili nakon one vec pomenute ;)

A za krizu oko cena hrane zbog goriva, pa, jbg to je malo teze izbeci...
Ogromne povrshine su potrebne da bi se u isto vreme prehranio narod, ali i proizvelo dovoljno biomase za voznju novih vozila...
To nama (Srbiji) moze chak ici na ruku. Ako se okrenemo poloprivredi i snabdevanju EU jeftinijom hranom i biomasom, mozemo prilichno lepo profitirati, obzirom da su njihove obradive povrshine vec max iskorishcene...
:: Music = Emotions ::
Slika
Slika
Everyone believes in God but noone believe in You!
Korisnikov avatar
SL

Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 01:45

Postod Strigor Moroi » Pet Apr 18, 2008 10:13

Sto se tice ekonomske krize, tu s enarvno mogu cuti razliciti stavovi ali cini se da samo oni nesrecnici koji su vec ostali bez posla ili kuce - stana znaju koliko je gadno. Super je to sto novinari i bankari predvidjaju svakakve scenarije ali ne zaboravimo da su mnoga predvidjanja cesto ublazena iz dnevno politickih razloga. Sta mislite kako bi izgledalo da u trenutni kada se kampanja zalece neki novinar izadje i kaze &$%#~ smo!
Procitao sam samo prvi tekst, kasnije cu druga dva. I ono sto se ovde pokazuje a meni je interesantno je cinjenica da je doslo do smanjenja i stagniranja u prodaji nekretnina i padu cena, to naravno povlaci stagniranje i propadanje gradjevinskih firmi a to opet dovodi do otpustanja radnika, sto dalje dovodi do veceg pritiska na socijalni program i budzet a svakako dovodi i do pada kupovne moci sto opet moze dovesti do daljeg propadanja ostalih firmi. Naravno da sve ovo ne mora da bude ovako ali.... Videcemo. Predvidjanja su razlicita ali ni jedno nije preterano ruzicasto.

Sto se tice proizvodnje hrane. Tacno je da je to nasa sansa ali ovde moram da primetim jednu stvar. Posto studiram poljoprivredu i znam prvo kakvi ljudi zavrsavaju taj fakultet ali i kakvi su nasi profesori iskreno sumanjma da ima dovoljno kvalitetnih ljudi da izguraju ono sto je neophodno da bi nasi proizvodi bili konkurentni. Cinjenica je da kapaciteta imamo, ali je nasa poljoprivreda ekstenzivna. Sto znaci da nam je tehnologija zastareal a to znaci da su nam proizvodi skupi. Ako na sve to dodamo i cinjenicu da nasi seljaci nemaju ni osnovno obrazovanje a kamoli zele da saslusaju neka uputstva i da onda prskaju i bacaju djubrivo kako im volja onda postaje jasno da nasa poljoprvireda nema perspektivu. Vec nastaju problemi i na Ruskom trzistu koja ranije nije bila izbirljiva i oni su poceli da sve vise traze primenu GLOBAL GAP i HACCP standarda. A srpski seljaci ne mogu to da prihvate i proapdaju a kukaju kako nemaju nista.
Odlutah...
Iskreno, problem biogoriva je slican onom koji smo mi imali sa malinom. Prosto trenutak je takav da je to veoma isplativo i sada svi hrle to da rade a ne razmisljaju da ce u jednom trenutku imati veliki problem. Poljoprivreda nije grana koja trpi kratkorocne planove, ona mora da ima dugorocni cilj i planove koji su na nivou petogodisnjih za ratarske useve i 20-25 godisnjih za vocarsku i sotcarsku proizvodnju.
Jedino Kina, Rusija i jos par drzava ima mogucnost da zaista profitira. Ove dve drzave su vec glavni proizvodjaci za neke vocne vrste iako im je iskoroscenje kapaciteta ispod 60% u vecem broju slucajeva.
Ali nije jedino biogorivo problem. Tu je i problem velikih troskova proizvodnje i nedostatka povrsina usled sirenja urbanih zona.
I ovo je previse... Ajd sad vi?

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod mansoldworld » Sub Apr 19, 2008 04:00

Uuuu brate , pa shta posle ovog ochekujesh da ti napishem(o) !!!

DA , U PRAVU SI :blackeye:

Nego moram da napravim jednu malu digresiju ... Jel neko od vas chuo , ili chitao ili zna za neku raspravu nasheg pisca Dobrice Cosica i chuvenog Amera Noa Chomskog u vezi Kosova ???
Neshto me interesuje !!! U stvari jako me interesuje!

Da ne znate mozda o chemu se radi , ili ako neko imam neki link ...???
"Izadji na tablu B." reche profesorka
"Ajde mi sada opishi kruznicu?"

Pa znate,ona je lepa,okrugla...tako!
"Pa dobro,ajde je sad opishi?"

Pa opisao sam je...
Korisnikov avatar
mansoldworld

Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 16:37

Postod Strigor Moroi » Sre Apr 23, 2008 12:10

^^^ Ja sam uvek u pravu! :blackeye:

E nemam pojma o toj raspravi ali i ne zelim da znam nista o stavovima Dobrice Cosica... Dobro, mozda me interesuje da li ga je Amer napusio.... :bom: Jel imas neki link?

Inace nije me bilo... morao sam juce da padnem ispit tako da uopste nisam u toku sta se desavalo za vikend.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod SL » Uto Apr 29, 2008 16:45

Gledam TV juche i danas:
B92 zadnjih dana konstantno (znachi 99%) 'puni' radikale i dss-ns, a danas glavna vest na svim kanalima: Boza konachno upotrebio penkalo! :D
Tadicu sad prete oduzimanjem fotelje, a iz DSS-a na sav glas urlaju kakav je to zlochin potpisivanje SSP-a. Naravno, Koshtunjavi je poslao svoje pione da to rade. Njega nema na tv-u...

Najbizarnije od svega je izjava DSS-a, da ce "nova vlada ovo potpisivanje ponishtiti, a onda zahtevati da se pristupi novim pregovorima za istu stvar"...

Vazda veselo u Srbiji :compress:
:: Music = Emotions ::
Slika
Slika
Everyone believes in God but noone believe in You!
Korisnikov avatar
SL

Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 01:45

Postod mansoldworld » Sre Apr 30, 2008 01:49

E a shto je najgore , dobro nas ovi iz EU tolerishu!!!
Ne znam koji je njihov rachun , ali znam da sam Ja na mestu EU ne bi mogao da trpim tolika sranja iz male zemlje na brdovitom Balkanu!!!

Ovo shto se kod nas deshava je TRAGI-&$%#~-KOMICHNO ...
"Izadji na tablu B." reche profesorka
"Ajde mi sada opishi kruznicu?"

Pa znate,ona je lepa,okrugla...tako!
"Pa dobro,ajde je sad opishi?"

Pa opisao sam je...
Korisnikov avatar
mansoldworld

Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 16:37

Postod Hector » Sre Apr 30, 2008 15:01

meni je najj smesnije bilo kad su relki iz dss-a da tje da tuže "miki mausa" zato sto je potpisao sporazum o SSPv jer je tako ugrozio integritet zemlje

a član 135 tog sporazuma koji toliko pljuje Koštunjavi je napisao Samarčić i njegovi iz ministarstva za kosovo i metohiju. Oni su instistirali i da taj član upravo onakav kakav je uce u teks sporazuma baš zato da bi SSP " bio u službi očuvanja nacionalnog integriteta i suvereniteta SRBIJE "...
salalala sve je sala ni jedan klovn nije budala :=)
Hector

Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 11:55

Postod Strigor Moroi » Pon Maj 05, 2008 09:54

Ah izbori! Izbori! Srpski nacionalni sport! Jos vece ludilo ovih dana, sad je SSP falsifikovan :bom: Ko je ovde lud?! Mi ili oni?! Ja bih rekao mi, sto ih uopste slusamo!
Samo me interesuje kako ce da se peru od obih Sreća Moja Najlepša kad budu sklapali vladu... Sta ce sad da bude izgovor?
Gledam juce posetu Vucica KBC-Bezanijska Kosa, stvarno je odvratno kako koriste tudju nesrecu, ako nista vise, samo zbog takvih stvari necu glasasti za njih... Ustvari... imam celo detinjstvo razloga da ne glasam za njih...

Na radiju B92, pre par dana na emisiji Svet u 2, je javio da su uspeli da dodju do praska koji izaziva regeneraciju organa koji nedostaju... Sad me samo interesuje da li je u pitanju senzacionalisticka vest ili stvarnost? Kao, nekom liku su tako uspeli da izazovu regeneraciju dela prsta koji je odsekao.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod MarduKKK » Pon Maj 05, 2008 10:41

Meni se cini da smo ludi mi koji uopste obracamo paznju na ono sto pricaju "oni odozgo". Slusajuci ih sta izjavljuju i jedni, i drugi, i treci, ispade da su svi drzavni izdajnici, saradnici terosrista, da su svi prodali Kosovo za koje nemaju nikakvo resenje osim da stampaju majice sa natpisima nedostojnih aforizama iz Tik-taka, da svi krse Ustav.
Par hidrogenskih bombi je jedino resenje za nas.

Hector je napisao:a član 135 tog sporazuma koji toliko pljuje Koštunjavi je napisao Samarčić i njegovi iz ministarstva za kosovo i metohiju. Oni su instistirali i da taj član upravo onakav kakav je uce u teks sporazuma baš zato da bi SSP " bio u službi očuvanja nacionalnog integriteta i suvereniteta SRBIJE "...

Da najludje je sto je Kostunica hteo da potpise taj sporazum sve do 17. februara, a onda mu dunulo da je to sporazum kojim se predaje "srce Srbije". Iste recenice tad su predstavljale spas, a sad su izdajnicke. S druge strane DS ga potpisuje u jeku predizborne kampanje. Previse ocigledan marketing.

Strigor Moroi je napisao:Na radiju B92, pre par dana na emisiji Svet u 2, je javio da su uspeli da dodju do praska koji izaziva regeneraciju organa koji nedostaju... Sad me samo interesuje da li je u pitanju senzacionalisticka vest ili stvarnost? Kao, nekom liku su tako uspeli da izazovu regeneraciju dela prsta koji je odsekao.

Brate, gledao sam to na TV-u, ali meni deluje kao losa SF prica. Mislim, PRASAK? Bolje da su pozvali one babe vracare iz naseg kraja. Sad treba da sacekamo vest kako je taj prst postao samosvestan i poveo pobunu regenerisanih delova tela protiv ljudskih gospodara.
neki ljudi nikad ne polude.
kakve zaista užasne živote
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 17:54

Postod Hector » Pon Maj 05, 2008 11:10

pa dobro marrduk moramo da dobijemo izborima .... :P

mada kad pogledas malo bolje sporayum je trebao biti potpisan pre mesec -dva voja je to malo usporio ali mislim da ga treba potpisati prvom prilikom (bez obrira na to da li su nam oni to dali malo preko ruke ili ne ) jel koris je korist yasto ne iyvuci neku korist iy prediyborne kampanje.,..\

a sto se tice marketinga i cinjenice da iskoristavaju zastavu i FIAT kao i SSP .... pa mislim da DS bio gomila idiota da te dve stvari ne iskoriste kao marketing .... jel i drugi to svakako koriste...
Hector

Postod MarduKKK » Pon Maj 05, 2008 11:28

Ma slazem se da to mora da se iskoristi, ali koriscenje u poslednjim danima kampanje meni vise lici na poteze ocajnika. Kako mislim da ce DS biti najveci dobitnik na ovim izborima (u odnosu na prethodne, ne po broju glasaca; na zalost mislim da ce radikali nastaviti da zauzimaju prvo mesto), smatram da im takvi potezi ne idu u prilog.
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Postod Hector » Pon Maj 05, 2008 12:14

vidim da cu morati da te podsetim na neke stvari ...

1. u drugom krugu izbora za preDSednika Srbije pobednik je onaj kandidat koji osboji vise od 50% glasova. Ako ni jedan kandidat ne osvoji 50% glasova onda se ide u TRECI KRUG i kojem pobecuje onaj kondidat koji osvoji vise glasova...

2. Tadic je pobedio nikolica sa 50.5% glasova a 1.2% je bilo ne vayecih glasova ( ljudi koji nisu glasali) ili ljudi koji su zaokruyili dva kandidata ...

Tadic je tada osvojio 2.3 miliona glasova a nikolic 120 hiljada manje ...
( u prevodu kroz iglene usi smo izbegli 3 krug).

3. Predizborna tisina je zbrana oglasavanja u medijima i yabrana javnih nastupa politickih stranaka ( mitinzi konvencije ) blablabla ( odnosi se i na standove )... znaci ona se ne odnosi na door to door , plakatiranje , dejenje letaka, ubacivanje letaka u sanducice....

eh sada idemo na ono sto sam hteo da kazem a ti jeeee.... yaboravih. ...

ah da\

u prosloj kamanji imali smo akciju 72 sata.. kada smo manje vise u svako sanduce u gradu ( u predizbornoj noci ) ubcaili jetke sa naslovom " seti se devedesetih " i na taj nacin skrpili par glasova koji je na kraju verovatno i prevagnuo na nasu stranu.... inace bi smo imali najj verovatnije treci krug ... ( u prevodu kod DS-a uvek imas jedno zlatno pravilo vec 5-6 godina
koje glasi

Pocetak svake kampanje je totatlni haos... katastrofa ( ovaj put su menjali logo kampanje 3 puta ) e onda kada se dogovore ko sta kako i kada se malo uhodaju krene da ide koliko toliko normalnim tempom i na kraj uvek se izvde neka slicna fora pre je to bilo " seti se 90'ih" sad je SSP

ceda je imao onu foru sa bombom u kolima ( pred prosle parlamentarne 21 januara 2007) itd itd...

SSP je mogao da bude uracen i pre nedelju dve dana ( to je bar moje licno misljenje) ali fora je u tome sto onda netjes moci da ga eksplatises
na pravi nacin jel svako cudo traje tri dana blablabla..
mi kenjamo kako je SSP do j@j@ oni kenjaju kako nije .. mi im kazemo da jeste, dobijemo koji glas, i jos ako se oni jos naprze ( kamo srece ) pa kazu onako par iz naseg recnika nama... mi dobijemo jos vise glasova i to je to .... prosto i jednostavno ...

P.S. veruj mi kada krenes da radis posao sa ljudima ( posto ja aktivno radim na svmu ovome ) cesto pomislis da ovaj narod i ne zasluje nista bolje od 1993. ali jbg itak je to MOJ NAROD
Hector

Postod Strigor Moroi » Pon Maj 05, 2008 12:56

Maketing nego sta?!
Ma sve je to da ne kazem sta....
Cinjenica je da svi oni iskoriscavaju svakakve gluposti ali ipak mislim da ponekad mora da se napravi granica. Sa druge strane mislim da je svakako dobro sto je potpisan SSP, makar ga nova vlast i odbacila. Ja se ne lozim na EU zbog EU, vec sto ce nam to doneti neophodnu dozu stroge kontrole i profesionalizma u svim oblastima zivota i pruziti mogucnost da ravnopravno ucestvujemo na jako velikom i bogatom trzistu. Ne lozim se ja da ce nam zivot biti bajka u EU, ali ekonomski gledano to je odlicna prilika za nasa i naterace ovaj narod da pocne da radi.
Sa druge strane tacno je da DS iskoriscava u sopstvenu korist to potipisivanje ali nema veze, valjda ce posle svega od toga barem biti neke koristi i za sirotinju. Svakako mnogo vise od praznih prica i slikanja sa tom istom sirotinjom koju svakodnevno vidimo od SRS, SPS, DSS i njihovih Teletabis slogana.
Ipak, cini se da ni ove godine necu glasati... prosto ne mogu da se nateram posle svega sto smo doziveli za poslednjih 8 godina i 10 pre toga. Mislim da cu i ovaj put ostati u BG-u i gledati postizborni program. Ionako imam teoriju da ce biti po onoj narodnoj - Tresla se gora rodio se mis! I da se zapravo nista nece promeniti, ko god da pobedi...
Sirotinja raja i dalje ce imati samo suv lebac a oni ce i dalje imati svoje plasticne kurve, vile po beogradu, sluzbena auta i basnoslovne dnevnice...

Brate, gledao sam to na TV-u, ali meni deluje kao losa SF prica. Mislim, PRASAK? Bolje da su pozvali one babe vracare iz naseg kraja. Sad treba da sacekamo vest kako je taj prst postao samosvestan i poveo pobunu regenerisanih delova tela protiv ljudskih gospodara.

Pa i meni tako deluje, ali ipak ostavljam neku mrvu mogucnosti.... Mislim &$%#~ li ga, genetika i prirodni mehanizmi su cudna stvar i mnoge naizgled besmislene stvari zapravo sljakaju. A sto se tice onih baba vracara... Pa mozda bi ih trebalo angazovati u nasem zdravstveno msistemu koji ionako nije odmakao dalje od nadrilekarstva.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod Hector » Pon Maj 05, 2008 13:32

strigor ne kapiram ali nwm.. granice tje se uvek pometati i pomerati i porati tako je u svakom sistemu dok sistem ne propadne i ya kraj procitaj kraj mog prethodnog posta ( veyano za sirotinju)
Hector

Postod Strigor Moroi » Pon Maj 05, 2008 13:50

^^^ Nema sta da kapiras.... To je stav nekoga ko je imao nesrecu da se od svoje 15 bakce sa politikom i umesto normalnog detinjstva razmisaljo je o protestima i izobrima i sl. I vise mi je muka... Do 2000. sam imao zivaca, ali kada i danas vidim kako je sve gotovo isto, cak se ni neki ljudi nisu promenili i kako i danas ova zemlja ide istim putem... Nemam vise. Moj politicki stav je da su svi oni podjednako zlo i da manjeg zla izgleda vise nema i necu vise da im dajem legitimitet... Prosto ovo je jedini nacin da stojim sa strane i posmatram sve njih i bez osecaja stida komentarisem njihov rad... Vecina ljudi koja se bakce politikom vise nema nikakvo pravo da to radi... jer su sve stranke zapravo na vlasti, na ovaj ili onaj nacin... Ocit primer je kada mi neki kazu da SRS nije nikada bila na vlasti?! :bom: Ili kada DS tvrdi da je bila u opoziciji u prethodnom sazivu-a imali su predsednika drzave :bom: Ili tvrdnje DDS-a o SSP :bom:
Jedini razlog zbog koga bih glasao za neku stranku je da mi daju dovoljno ubedljiv razlog za to, koji ce se ticati mene kao pojedinca a ne nekih apstraktnih pojmova (citaj:patriotizam, drzavni interesi, otadzbina i sl.). Interesuje me da imam pristojan zivot makar i na teritoriji koja je 235.1% manja od sadasnje a niko od ovih na sceni mi ne uliva poverenje da zna to da mi obezbedi.

P.S. veruj mi kada krenes da radis posao sa ljudima ( posto ja aktivno radim na svmu ovome ) cesto pomislis da ovaj narod i ne zasluje nista bolje od 1993. ali jbg itak je to MOJ NAROD
I sta sad... svaki narod je glup sam po sebi i to je nesto sto je cinjenica.... I ja radim sa ljudima vec duze vremena i znam sta sve mogu da ocekujem i na kakve gluposti moram da budem spreman. Ali pretpostavljam da je to slucaj svuda.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod Hector » Pon Maj 05, 2008 14:02

[quote="Strigor Moroi"]^ Ocit primer je kada mi neki kazu da SRS nije nikada bila na vlasti?! :bom: Ili kada DS tvrdi da je bila u opoziciji u prethodnom sazivu-a imali su predsednika drzave :bom: [quote]

da bi neko bio dezinformisan prvo bi morao da bude NEINFORIMSAN .. hmmm

ajde reci mi koje su doynosti preDSednika srbije i reci mi kada je SRS bio na vlasti .... !!! nemas pojma osecam
Hector

Postod MarduKKK » Pon Maj 05, 2008 16:26

Ljudi koje ovo zanima znaju dosta o ovim stvarima i ne pricaju napamet. Pogotovo ako su bili prilicno politicki aktivni devedesetih. Ja sam imao 11 godina kada sam prisustvovao prvom mitingu (davna 91. godina), a od srednje skole sam bio i veoma aktivan clan SPO-a, sve do 2003, pa pamtim neke stvari. Na primer, dobro se secam da su radikali bili u koaliciji sa SPS-om u vise navrata. Koliko se secam, jos 92. godine su bili u vladi ili podrzavali manjinsku Milosevicevu vladu, nesto tako. Onda su cas saradjivali, cas se svadjali sa ovima da bi 1998. usli u vladu Mirka Marjanovica, koja je trajala sve do decembarskih izbora 2000.

Sto se tice predsednika, moje misljenje da ima premala ovlascenja, pogotovo ako se ima u vidu da se on bira direkno, a premijer ne, ali ipak ima dosta ovlascenja (izmedju ostalog moze da blokira vecinu zakona barem neko vreme ako mu se ti zakoni ne svidjaju) i ne sme da se ponasa kao da je jadan u opoziciji.

Problem ove zemlje je sto nijedan politicar ne zeli da preuzme odgovornost za svoje postupke, kao ni svoje reci. O predizbornim obecanjima necu ni da govorim. Mogli bi tomovi da se pisu o tome sta je ko obecavao, a sta uradio.

Hectore, sto se tice izbora za predsednika i parlamentarnih izbora, nemoj da ocekujes isti rezultat. Bolje poredi sa prvim krugom, mada ni tu situacija nije ista.

Hector je napisao:uP.S. veruj mi kada krenes da radis posao sa ljudima ( posto ja aktivno radim na svmu ovome ) cesto pomislis da ovaj narod i ne zasluje nista bolje od 1993. ali jbg itak je to MOJ NAROD

Imam iskustva u radu sa ljudima, i po politickim i po nepolitickim pitanjima, i moram da kazem da sam sto puta pomislio ne da zasluzujemo 93, vec upravo one hidrogenske koje sam spomenu.
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Postod Hector » Pon Maj 05, 2008 18:23

ne brini ti za izbore nisam ja bas toliki optimista ako sto se ponekad cini ...

SRS je bio u vladi 2 godine od 1997-2000 i da godinu dve su podrzavali manjinsku milosevicevu vladu... ali iskreno receno nije da ja njih ne gotivim zbog toga sto su oni bili " slobini pajtosi " kako ih Demokrate nazivaju vec zbog politike koju zastupaju. i zbog retorike koja je neprihvatljiva..

ste se tice preDSednika da moze da uspori sprovocenje zakona sto je i radio neko vreme u par navrata ako se secas. Mada moras razumeti da on nema veze sa izvrsnom vlasti.... ne odlucuje on da li tje se graditi auto put most, da li ce firma neka ici u doapitalizaciju ili u privatizaciju ITD...
Hector

Postod MarduKKK » Uto Maj 06, 2008 10:34

Ni meni ne smeta toliko sto su radikali bili u vladi (mada me nervira sto odbijaju odgovornost koju su svakako imali), ali mi smeta sto sve sto nikad nisam cuo neki ozbiljan plan, vec samo suplje price poput sad aktuelnog: "Ne damo Kosovo", a svojevremo su to bile reci o odbrani RS ili Srpske Krajine. Nekad se koristi i prosta socijalna demagogija poput one kako ce ako dodju na vlast hleb biti 3 dinara (ovo mi je svojevremeno bilo neverovatno smesno zato sam to naveo kao primer, ima ih jos, naravno).
Da se razumemo, ovo zameram i drugim strankama, mada su radikali najizrazitiji primer toga.

Dobro se secam kad Tadic nije hteo da potpise izmene i dopune Zakona o radiodifuziji (posto je radiodifuzija tada bila moj sektor, to sam ozbiljno pratio). Skupstina je te izmene i dopune ponovo izglasala, a Tadic je bio duzan da ga potpise jer zakon uopste ne predvidja njegovo pravo da drugi put odbije potpisivanje. Ali i takvi potezi su dovoljni da pokaze svoje neslaganje i da uzburka javnost, kad vec ne moze nista da uradi.

Sad cu opet da kazem da ja stvarno mislim kako predsednik ima premala ovlascenja, a premijer prevelika.
oni vode.
Korisnikov avatar
MarduKKK

Postod Hector » Uto Maj 06, 2008 17:00

MarduKKK je napisao:Sad cu opet da kazem da ja stvarno mislim kako predsednik ima premala ovlascenja, a premijer prevelika.

tamo gde premijer nema prevelika ovlašcenja ima ih opreDSednik i obrnuto

znam s r a n j e ali sta tjes .... ne tesko je napraviti nesta sto ti bilo "notmalano" citaj ( neki sistem koji ne bi mogao opsiati ovim recima )

"imamao diktaturu samo sto sa sansom da promenimo diktatore na svake 4 godine a ponekad i cesce " ovo je karikatura ali previse mala karikatura
Hector

Postod Strigor Moroi » Sre Maj 07, 2008 09:18

da bi neko bio dezinformisan prvo bi morao da bude NEINFORIMSAN .. hmmm

ajde reci mi koje su doynosti preDSednika srbije i reci mi kada je SRS bio na vlasti .... !!! nemas pojma osecam

Cini se da ti je Marduk odgovorio na pitanje pre mene pa nema svrhe da sad pricam istu pricu... Ali, 90' sam bio politicki aktivan a od 2000 nemam vise zivaca ni za izbore ni za proteste tog tipa. Ali, nisam siguran da sam neinformisan... Pre bih rekao da su ljudi poput tebe, koji su aktivni po strankama, u startu profilisani i da bas zbog toga ne mogu da stoje sa strane i realno sagledavaju sve sto se desava. To je razlog zasto ne zelim da budem clan stranke niti niciji aktivista niti nista slicno vec 8 godina, jer na taj nacin zadrzavam integritet da pljujem kada mislim da je to potrebno.
Radikali jesu bili na vlasti, na ovaj ili onaj nacin ali su bili. Poslednja glupost koju sam cuo je tvrdnja nekog od njih da ce oni pokazati kako se vodi grad Beograd jer do sada nisu imali prilike da to pokazu. Tacno je da Beograd nisu vodili, ali sa druge strane Zemun jesu... A ja jako dobro znam na sta zemun lici... posto mi je fakultet tamo. A predsednik ima ovlascenja i Tadic je to pokazao upravo potpisivanjem SSP-a.
E vidis, razlika izmedju nas koji nemamo odredjeni politicki stav vec naprosto razmisljamo svojom glavom i ljudi poput tebe koji su u strankama (sto je sasvim u redu), je u tome sto mi mozemo da pljujemo po svima ako mislimo da ne rade kako valja i da ne moramo da pazimo da li se radi o ljudima iz nase stranke i sl.
Ja bih najvise voleo da mogu da izadjem na izbore i glasam za ljude za koje mislim da su sposobni a takvih ima u svim strankama, ali nije tako...
A inace u Srbiji je jako tesko imati misljenje o strankama zasnovano na zdravoj logici, jer su same stranke te koje ujutru daju jednu izjavu a popodne pricaju sasvim suprotne stvari.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod Hector » Sre Maj 07, 2008 15:36

da li ne mozes reci da smo ne informisani

P.S. iz tvog posta se vidi da se nikad nismo upoznali face to face tacno je da ja ne mogu da pljujem po politici svoje stranke zato sto se za politiku i za te principe toliko i borim... obecanja i ti kenjaze politicara su za mene nebitna i marginalna stvar.. u vecini slucajeva

Ali itekako mogu da kritikujem ljude iz moje stranke a po nekima i otvoreno pljuejm .... ste se tice zemuna i SRS-am, magistrat ( zgrada pored opstine koja pripada opstini) je iznajmeljena SRS-u po ceni od 1.75 dinara po kvadratu na 30 godina ... to su oni uradili pre 4 goine kada su uzeli vlast u zemunu i tamo su smestili svoju centralu....

toliko o korupciji i vocenju grada...

ali reci cu ti iskreno oni su bolje vodili tu opstinu nego Simović ( citaj mi kad smo bili na vlasti u pretprolsom mandatu dok je postojao DOS itd... ) je bio 1000 puta gori od njih... u odnosu na njega oni su med i melko...

P.S. Ja i dan danas kazem ne POSTOJI politicka opcijau zemunu koja je dovoljno dobra po mojim visokim kriteriumima za vocenje ZEMUNA...
Ja se samo nadam da tju neke od ovih nasih motji koliko toliko da kontrolisem i ocenjujem a ona tamo cu moci samo da gledam i da se mloim bogu ... toliko od mene

ali pustimo sad sve to kraju .... na meni je da idem svojim putem ... i da pokusam da uradim nesta da stvai budu bar za jedan pikometar bolje
Hector

Postod NeverBorn » Čet Maj 08, 2008 00:42

^^^citiratju Olivera Manditja :"Smejem se, a plakao bih."

Od tvojih postova bi mogla lepa knjiga da ispadne.

Smorio sam se sada jer skontah da prichate o politici u ovim (chitaj:) SMARACHKIM DANIMA. Bombarduju nas sa reklamama politichkih stranaka i nemaju milosti. :(

P.S. U mom potpisu ima jedna mala *.gif animacija koja je kao stvorena za prichu o politici ..

:beating.a.dead.horse:

a za neuputjene link.
One minut darkness

Slika
Korisnikov avatar
NeverBorn

Pridružio se: Čet Apr 06, 2006 19:13

Postod Strigor Moroi » Pon Maj 12, 2008 11:25

^^^ Pa ako na temi koja se odnosi na medije, na kojima u jednom trenutku dominira politika i prica o izborima nema pominjanja istih onda je sama teme potpuno besmislena.

Elem, izbori su prosli a sad nas ceka neko vreme sastavljanja koalicija i moram da priznam da me nist ane bi iznenadilo.... Pa ako neko ima neke pretpostavke evo vam prilike....

Ali nesto sto mi se svidelo, upravo dok sam gledao vesti o izborima je clanak na sajtu B92 koji nema ama bas nikakve veze sa tim:

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?nav_id=298147

Meni je ovo, jedna odlican primer kako se neke stvari odlicno mogu iskoristiti da se zaradi novac. Mozda bi nasi ljudi mogli da nauce nesto iz ovakvih primera. Necu sad zalaziti u to da li je meni status zena u muslimanskoj populaciji o.k. ili nije. Ovo mi je naprosto jos jedan primer kako novac ne razlikuje boju koze, veru i sl.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

PrethodniSledeća

Povratak na Sve ostalo