razbijanje grada

Fudbal, Košarka, cena benzina ili bilo šta drugo

razbijanje grada

Postod Hector » Pet Feb 22, 2008 12:28

razbijanje grada

ajmo misevi sta je bilo jel su se "kupovale patike sinoc " bilo snizenje ovo ono

jel idemo u rat bolelo vas uvo za sve kada se odlucivalo ko ce nas voditi i ovi koji nas sada vode ne rade to onako kako bi mi mnogi zeleli ali ajde se ne lazemo .....

NIJE MALA NIJE MALA TRI PUT RATOVALA !!!!

jel ocete i cetvrti

SETITE SE TOGA SLEDECEG 3 FEBRUARA!!!!

da cujem komentare ...

MISEVII!!!!!!!
salalala sve je sala ni jedan klovn nije budala :=)
Hector

Pridružio se: Pon Okt 23, 2006 11:55

Postod Strigor Moroi » Pet Feb 22, 2008 12:38

HECTORE - sta bi osim mene i DIV i sada tebe ovde izgleda nikog nije zabolelo ono sinoc... A ja cak nisam iz ovog grada samo zivim u njemu vec osam godina, i zavoleo sam ga.... Jesu ljudi ovdenaciosto prolupali ili sta?!
Mislim da smo sinoc dobili jos jedan oblik patriotizma.... OFFICE SPORT EMBASY TERMINATING Patriotizam....

Sramota....

Po prvi put sam zapravo bio radostan da vidim policiju na ulicama.....

Jezivo....

I navijao da im razlupa guzice.....
Ovo ionako niko nece videti... ovo je sve ovde mrtvo...

http://eko030.wordpress.com/
http://zemljaanonimnih.wordpress.com/
Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Pridružio se: Pon Maj 15, 2006 20:03
Lokacija: uglavnom NBG, ponekad kafane u Zemunu ili Parkovi u centru

Postod Devojchica_Iz_Vode » Pet Feb 22, 2008 12:40

anatomska.

and now I'm ready to close my mind.
and now I'm ready to feel your hand.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 10:23

Postod Hector » Pet Feb 22, 2008 12:48

ja sam rekao svoje na my spave-u a vi "dragi prijatelji" reci cu samo ..... sedite i chillirajte ko i do sada ..... ja nemam snage da pokrenem masu ... masa ne postoji a li postojace .... nadam se da necu ponovo raditi stvatri ,zbog vas , stvarikoje su radili neki stariji zbog nas .... toliko do mene samo sedite i uzivajte .... \

laku notj
Hector

Postod Strigor Moroi » Pet Feb 22, 2008 12:56

Iskreno, ja nisam siguran da li bih imao snage za jos desetak godina kakve su bile 90-te... A ovo mi vec mirise na njih.... Ako Srbija konacno ne prestane da se vrti u krug... ozbiljno razmisljam bezaniji, negde daleko odakle nema povratka.... Recimo Australija..... Vise nemam zivaca da gledam narod gluplji od najgluplje stoke koji nikako da nauci neke stvari....
A sto se tice snimaka na YOUTUBE.... mozda sam pod utiskom... ali ja bih ove dve glupace sterilisao.... mislim da ovakve osobe ne zasluzuju da ostavljaju poroda zarad sigurnosti nas drugih....
Izvinjavam se unapred ako ce se neko osecati ugrozenim zbog ove izjave ali mi je stvarno muka od svega ovoga.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod Devojchica_Iz_Vode » Pet Feb 22, 2008 12:58

I meni je juche proshlo kroz glavu da odem u neku shto neutralniju zemlju, ali kapiram da tje me drzhati dok ne prodje...ili delom prodjem...kako god.
anatomska.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

Postod Strigor Moroi » Pet Feb 22, 2008 13:08

Uh, pazi ovojenesto sto naprosto tinaj u meni poslednjih nekoliko meseci... pojacalo se cinjenicom da je 2000 000 gradjana glasalo za Nikolica, zaboravivsi sta su nam ti isti radikali ucinili 90-ih pomazuci SPS, a ovih dana je kulminiralo...
Ako usmemo u obzir da je moja generacija (rodjeni 1980) i svekoje su priblizno iste starosti... citavo svoje detinjstvo prozivela u atmosferi ratova, sankcija i raznoraznih drugih sranja a danas, kada sam dovoljno odrastao, pocinjem da shvatam da u tome ima dosta krivice naroda a ne samo politicara, stvarno ne zelim da mi nekenove usijane glave upropaste i narednih desetak godina zivota i mozda zivot moje dece u buducnosti...
Naprosto sve je manje zivaca u meni za ljudsku glupost ovde....
Znam da su ljudi svuda glupi ali ovde valjda vise boli jer je to nasa glupost....
Hocu da radim, imam pristojnu platu i da idem na more i kupim bojler kada stari pocne da curi....
Jos jedna stvar, garantujem da vise od pola onih pacenika sinoc, nema blage veze gde je Pecka Patrijarsija, Ibar, koja se ruda vadi u Trepci ni kada je bio Kosovski Boj.... Da ne nabrajam dalje

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod Hector » Pet Feb 22, 2008 13:09

znate kako ja ne priicam o njima koji su sinoc radili na snizenju ja pricam o VAMA KOJI SEDITE BLEJITE I KAD KRENE FRIKA ONDA KAO NESTA SE DESAVA

http://bulletins.myspace.com/index.cfm? ... fe4f884d67

toliko od mene LAKU NOTJ a a ja cu se truditi i dalje da ne zaplivamo svi ne dnu okeana kao sto se i ovog trenutka trudim
Hector

Postod Strigor Moroi » Pet Feb 22, 2008 13:18

Cuj HECTORE... Ne znam sta da ti kazem, ja na ove PROTESTE nisam isao jer se ne slazem sa politikom organizatora....
Drugo, od 95 (sa svojih 15 godina) pa sve do onog petog oktobra, koji zapravo nista nije promenio, bio sam na svim protestima na kojima sam mogao biti....
A onda sam shvatio da su mnogi koji su nas gadjali jajima i hladnom vodom i pljuvali nas i nazivali nas svakakvim imenima, odjednom postali vidjeniji ljudi i danas su njihovi stavovi slusani....
E posle toga sam rekao sebi.... umrite svi... sedecu i cekacu da vidim hoce li neko od onih kojima smo dali poverenje 2000 uraditi nesto pametno.... Ako se to ne desi ja sigurno necu nikoga podrzavati.
Ali sigurno necu izigravati budalu.... Sta je trebalo da izadjem sinoc i poginem pokusavajuci da sprecim one kretene?!
Izvini, ali koliko se secam, ti si clan jedne stranke koja je na vlasti?! Mozda se varam.
Ali i oni su isto tako krivi, jer imaju ministre, predsednika parlamenta, drazve.... A i dalje su dozvolili da im drugi vladaju drzavom i dozvolili da se ovakve stvari desavaju na ulicama Beograda....
Dakle, mislim de jste problem sto javnost nije jasno rekla sta misli o svemu ovome i stavila neke stvari na svoje mesto jer bi na taj nacin stavila glavnonjama na znanje da moraju da rade svoj posao i sprece ovakve pojave... I to je nesto sto i meni smeta, sto ljudi ovde glume opustenost i kao sve je normalno, a posledica toga je da se svi politcari zajedno ponasaju kao da je sve ovo &$%#~.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod Hector » Pet Feb 22, 2008 15:52

da ti kazem iskreno ne radi se o tome ko je na vlasti ne radi se o tome sta je i ko gde bio ti gledas sitnice covece sve sto si rekao su sitnice ...

treba se boriti za to da se promeni svet nije cilj pomeniti vlast ili promeniti nekoga na politickoj sceni nije cilj srusiti slobu ili bobu ...

cilj je daleko veci...... daleko snazniji i daleko tezi.....

to je JEDINI CILJ!!!!
Hector

Postod vermillion » Pet Feb 22, 2008 16:13

Da brate jeste to cilj al o5 si ti podredjen toj vlasti koja ne valja a kao pojedinac ne mozesh nishta da uradish.
I to za razbijanje grada to mi je tolko odvratno,em unishtavash svoj grad em je to samo korishcenje situacije da bi se nakrali i time nije dobijeno,nishta.Toliko o Kosovu.
Sooo,are we goin' anywhere?Nowhere special,the moon! :D
vermillion

Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 20:13

Postod lupetalo » Pet Feb 22, 2008 21:15

Nisam citao ranije postove i nadam se da nisam promasio temu...
Kao neko ko je zbog posla kojim se bavim morao da pregleda sigurnosne snimke vecine obijenih prodavnica iskreno mislim da kao narod ne zasluzujemo ni da imamo drzavu... Prvi put u zivotu se stidim sto sam srbin. Ako je za utehu dosta ljudi ce ipak biti identifikovano i pohapseno...
Slika
Korisnikov avatar
lupetalo

Pridružio se: Pet Nov 18, 2005 22:57

Postod SL » Sub Feb 23, 2008 01:40

@ Strigor: Bravo choveche!
Sa svojih 25 sam se uverio koliko malo ljudi zaista ume da procenjuje shta se oko njih deshava i totalno lako prati uputstva kojima ih politichari navode da prave sranja... Ovaj protest je bi zarad politichkih obrachuna i ponovne "podele karata"... Ma, kakvo Kosovo, to im je zadnja rupa na svirali...
Shto nisu organizovali skupljanje sredstava i humanitarni koncert ako im je bila zelja da pomognu ljudima sa KosMet-a...

Chisto politichko prestrojavanje i prozivka na 'patriJote' i 'izdajnike'...
Neka hvala...

Sebe smatram civilizovanom osobom i u skladu sa time se ponasham... Tamo mi nije mesto ;)

@Lupetalo: i ja se nadam da ce shto vishe vandala biti pohapsheno. Svaka banka ima sigurnosne kamere, a nije ni mali procenat prodavnica opremljenih kamerama. Treba se baciti tezishte na politichare da osude takvo ponashanje (umesto shto ga nazivaju demokratijom!) i sudovi da kazne pochinioce... Ne moze se traziti visok standard, bolji zivot a pritom tako lako unishtavati privatna imovina!
:: Music = Emotions ::
Slika
Slika
Everyone believes in God but noone believe in You!
Korisnikov avatar
SL

Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 01:45

Postod SleepwalkeR » Ned Feb 24, 2008 20:24

Hector je napisao:znate kako ja ne priicam o njima koji su sinoc radili na snizenju ja pricam o VAMA KOJI SEDITE BLEJITE I KAD KRENE FRIKA ONDA KAO NESTA SE DESAVA

http://bulletins.myspace.com/index.cfm? ... fe4f884d67

toliko od mene LAKU NOTJ a a ja cu se truditi i dalje da ne zaplivamo svi ne dnu okeana kao sto se i ovog trenutka trudim

istripovao si se...ochigledno si frku video samo na tv-u,zato pokreni shta zelish..ja cu da nastavim da chilliram jer me zabole za te gistro patriote..
Put a gun in my hand and pretend You don't care.........
Slika
you can turn your back on a person, but never turn your back on a drug.
Korisnikov avatar
SleepwalkeR

Pridružio se: Pet Okt 21, 2005 10:22

Postod Devojchica_Iz_Vode » Pon Feb 25, 2008 10:04

Kapiram da se Hector najvishe potresao jer je u stranci, koja je na vlasti, i to je ok.

Jedino shto ja mogu je da mislim svojom glavom, kazhem shta je ok, shta nije, i to bi bilo to.
anatomska.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

Postod Strigor Moroi » Pon Feb 25, 2008 10:40

Nisam za vikend uopste hteo da se zamaram vestima i sl. posto sam u petak, gledajuci one dve glupace i njihove izjave krajnje sam se iznervirao. Narocito na zakljucak jedne od njih da nam je drzava u rasulu. Ne znam da li su se zapitale da li su i one sa njihovim ponasanjem i ljudi slicni njima, prouzrokovali to rasulo?!

@Hector: Sitnice kazes?! Pa dobro te sitnice su takve da je ono sto je uradjeno i u nedelju i u cetvrtak, a mislim na razbijanje i paljenje ambasada pre svega, sasvim dovoljan povod da nam bilo koja od tih drzava objavi rat. Da, zvuci previse ostro, ali jeste tako jer to jeste teritorija drzave cija je ambasada.
A da ne pominjemo te i takve "sitnice" koje vec dve decenije o nama u svetu ostavljaju utisak kao sa smo divljacnki narod. Pri tome mislim na celokupno ponasanje nasih politicara ali i naroda.
Nije ovo nas izum, ovo divljanje.... Ali je svakako nama nanelo mnogo vise stete nego nekima kojima se tako nesto desi jednom u deset godina.

I da. jeste poenta menjati ljude na vlasti jer oni, svojim radom, ili neradom ili cak idiotskim izjavama kakvih je ovde najvise zapravo uticu i na to koje ces stripove moci da kupis na kiosku i da li ces piti Koka kolu ili neko gazirano djubre iz domace radinosti trovaca iz nekog podruma a kamoli ozbiljnije stvari.
Kao pojedinac, ne mozes menjati svet... To su shvatili svi koji su pokusali.... ALi, ono sto mozes jeste da glasno kazes sta ti se ne svidja i da sve politicare, bez razlike, prozoves kada naprave glupost.
A ne da neki izjavljuju kako su ambasadori dobro i prosli sta su zasluzili. I tu sad nije problem da li je ta tvrdnja tacna i da li se neko slaze sa njom, vec sto jedan ministar u vladi ne sme da izjavljuje takve gluposti jer to moze jako lose da bude shvaceno.... A ovo je samo jedan od primera.

Inace jturos sam cuo da je steta negde oko 20-ak miliona. Ako se ne varam.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod Hector » Pon Feb 25, 2008 11:07

ajmo REDOM

@ DIV Ja sam se najjvise iznervirao je lsma video da ce moj put kojim sam krenuo biti mnooogo mnooogo duzi jel sam video da su problemima sa kojima se borim daleko veci od onih koje sam ocekivalo ali nema veze idemo dalje to ti je ko kad uzmes lopatu i krenes da selis himelaje u srbiju sa tom jednom lopatom .... krenes i delas pa dokel stignes ....

zao mi je sto ljudi koji gledaju i smeju se dok gledaju nas nekolicinu kako radimo i kako selimo te himelaje kukaju kad vide da su ti himelaji jos uvek daleko i kenjaju zato se "nista ne radi " .... a ne znaju ni zasto bi himelaji rebali biti bas ovde a ne tamo niti su pogledali zaista sta je uraceno .....

@ Strogot Moroi... Tacno ti jeste povod ali ratovi se NIKAD NE VODE ZBOG POVODA ....oni se vode zbog RAZLOGA/ INTERESA... trenutno isti ti nemaju RAZLOG Raratuju sa nama .... da imaju razlog LAKO BI ONI NASLI POVOD sti se 1999. seti se 1914. seti se drugog srpsko-bugarskog rata.

zasto menjati politicate ako su svi " ISTA lepota " kako ti kazes cemu onda poenta u vacenju govana iz tanjira kad stavljas drugo lepota u isti ne razumem manje smrdi ..... a zasto bi lepota uposte smrdelo ....

Ali Strigor ti ne kapiras sustinu mozda ne mogu kao poedinac menjati svet ali mogu POKUSATI kada bi 6 milijardi ljudi pokusalo da uradi isto on bi se promenio za jednu sekundu

inace steta je 8.2 miliona dinara.... ne radi se osteti ne radi se o parama .... radi se o temo da ljudi do sad nista nisu naucili da ce i nakon ovoga sedeti skrstenih ruku i reci... ono kad su nakm polupali pola grada jao kako je bilo sranje stoka huliganska ... i onda ce sesti za komp i krenuti da pricaju o ,otkud znam, o tome kako nisu j e b a l i 6 meseci ....
Hector

Postod Strigor Moroi » Pon Feb 25, 2008 12:00

Ratovi se ne vode zbog povoda i ovo sto kazes je relativno tacno ali ja samo kazem da je ovo sto su ti kreteni radili zapravo mnogo ozbiljnije nego sto su ljudi svesni.

A sto se tice politicara... Ja imam stav da su svi politicari ista lepota i to zbog toga sto imam sasvim dobro pamcenje sta su nam sve priredili u poslednje gotovo dve decenije. A zasto ih menjati?! Pa naprosto, svi su oni u toj prici pre svega zbog vlasti tj. zbog para i moci koju ona nosi i naravno zele da je zadrze sto je duze moguce. Ako im pokazemo da ce ako ne rade svoj posao otici sa iste jako brzo onda ce oni morati da ga barem delimicno rade da bi se tu i zadrzali.... E tu je korist za nas obicne smrtnike i sirotinju jer ako oni urade posao makar malo bolje od prethodnika bice bolje za sve nas. Videli smo gde nas je odvela jedna garnitura ljudi koji se nije menjala godinama. A svi oni su takvi....

Dostojevki je jednom rekao nesto u fazonu, prafraziram:
"Dajte vlast slabom coveku i on ce se neminovno pretvoriti u tiranina"
Poenta je ne dozvoliti da do toga dodje.

Ja svo vreme i pokusavam da kazem da svi treba da urade ono sto mogu... Mislim da je DIV to jako lepo rekla time sto je konstatovala da moze da MISLI i kaze svoj stav..... Ali u prvom delu tvog posta, koji je i adresiran na nju, ti pricas o necemu sto je zapravo uzaludan posao.... ili mozda bolje reci previse zahtevan i unapred osudjen na propast.
Odlika pametnih ljudi je da spoznaju svoje mogucnosti i zapocnu ono sto mogu da urade. Mozda je pametnije reci, da kada bi svi radili ono sto mogu, makar se to svelo samo na post na nekom mestu poput ovoga, bilo bi koristi od toga. To sto ces ti da selis "Himalaje lopatom" je glupavo jer je unapred poznato da ti to nece uspeti a trosis energiju koju bi mogao da usmeris na realnije stvari.
To je kao da pokusavas da iz zatvora pobegnes tako sto ces udarati glavom u zid da bi ga srusio.

Inace steta na javnim objektima i saobracajnoj signalizaciji je 8.2 mil. dok je jutrosnji podatak od oko 20 mil, koji sam cuo negde na vestima, vezan za cifru koju ce firme traziti na ime odstete za unistene radnje i ukradenu robu.

Ah da ince, pocinje da mi ide na nerve stav koji vecina stranaka organizatora pokusava da progura o onom kretenu koji je poginuo... Ja stvarno mislim da je odgovornost na onome koji je vodio akciju policije jer je dozvolio da neko uopste udje u ambasadu ali je pre svega krivica na tom paceniku... Sta je on trazio tamo? Zasto je bio dovoljno glup da dozvoli da ga izmanipulisu oni koji su i doprineli tome da on nema normalan zivot? Zasto ja nisam nastradao?
Da li sam ja i svi oni koju su sedeli gajbi ili oni koji su mirno otisli kuci sa protesta, pametniji?!

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod salerokada » Pon Feb 25, 2008 17:01

Ne znam da li ste primetili ali u gradu od skoro ima da se kupe Air Max2. Znaci 90ete su definitivno tu.. i u KST-u se pusta ta muzika.
Tako da se mozemo pohvaliti svetu: Srbija pronasla vremensku masinu. Nazalost putuje se samo unazad u vreme, nikako unapred.
Korisnikov avatar
salerokada

Pridružio se: Ned Sep 25, 2005 03:07

Postod Devojchica_Iz_Vode » Pon Feb 25, 2008 18:14

Strigor Moroi je napisao:A sto se tice politicara... Ja imam stav da su svi politicari ista lepota i to zbog toga sto imam sasvim dobro pamcenje sta su nam sve priredili u poslednje gotovo dve decenije.

Apsolutno se slazhem, sve na kraju dodje na isto.

Strigor Moroi je napisao:Ah da ince, pocinje da mi ide na nerve stav koji vecina stranaka organizatora pokusava da progura o onom kretenu koji je poginuo... Ja stvarno mislim da je odgovornost na onome koji je vodio akciju policije jer je dozvolio da neko uopste udje u ambasadu ali je pre svega krivica na tom paceniku... Sta je on trazio tamo? Zasto je bio dovoljno glup da dozvoli da ga izmanipulisu oni koji su i doprineli tome da on nema normalan zivot? Zasto ja nisam nastradao?
Da li sam ja i svi oni koju su sedeli gajbi ili oni koji su mirno otisli kuci sa protesta, pametniji?!

Ne bih ulazila u polemiku o dechku...koliko sam chula on je sa Kosova, i porodicu su mu pobili, zaklali, shta god Albanci, i ko zna shta je njemu sve prolazilo kroz glavu...slazhem se sa time da je postupio sasvim glupo, ali ne bih govorila da je kreten, jer ne znam kako se osetjao zbog svega...i, da, tu je najvishe kriva policija...da je sprechila par ljudi na samom pochetku ovih s.ranja, ne bi bilo ovolikih posledica, mada mislim da smo to konstatovali vetj.
anatomska.

trep - trep
Korisnikov avatar
Devojchica_Iz_Vode

Postod SleepwalkeR » Pon Feb 25, 2008 21:27

Medden je napisao:Ne znam da li ste primetili ali u gradu od skoro ima da se kupe Air Max2. Znaci 90ete su definitivno tu.. i u KST-u se pusta ta muzika.
Tako da se mozemo pohvaliti svetu: Srbija pronasla vremensku masinu. Nazalost putuje se samo unazad u vreme, nikako unapred.

mislish ono da je ta muzika i oblachenje odraz politichke scene?!??!!?

pa greshish sinko..da se u kstu pushta ceca,grand,zabavnjaci,narodnjaci, da dolaze napucane siikonske cice,nabudzeni frajeri..e to bi bio odraz politichke scene ex mioshevic's gistro yu zajednice,a ovako je samo podsecanje na neshto shto mozemo nazvati mladost..
Put a gun in my hand and pretend You don't care.........
Slika
you can turn your back on a person, but never turn your back on a drug.
Korisnikov avatar
SleepwalkeR

Pridružio se: Pet Okt 21, 2005 10:22

Postod NeverBorn » Uto Feb 26, 2008 03:29

Hector je napisao:ajmo REDOM

@ DIV Ja sam se najjvise iznervirao je lsma video da ce moj put kojim sam krenuo biti mnooogo mnooogo duzi jel sam video da su problemima sa kojima se borim daleko veci od onih koje sam ocekivalo ali nema veze idemo dalje to ti je ko kad uzmes lopatu i krenes da selis himelaje u srbiju sa tom jednom lopatom .... krenes i delas pa dokel stignes ....

To se Dragi moj Hektore to se zove :"Uzaludan posao"
Ima ga na pretek, idi u vojsku pa vidi...

Ako vetj ne mozesh da prestanesh da "delash za Srbiju" obrati se chikama u belim mantilima ... nije to tako strashno.
Mozesh i chikama u narandzastom, ima puno posla ako zelish da radish na poboljshanju Srbije. Ista pricha i sa Zelenima. Biraj boju koja ti odgovara. Ali nemoj u kravatu.

Sagledaj svoj problem ... [sad da udjem malo u materiju]
Smeta ti shto je drushtvo takvo kakvo jeste [op.aut. kretensko]
Jel si ikada poqshao da promenish sebe ? Shvatio si da je i to veoma teshko .. a ovo je suludo.

Realno ... Kada ovako poshtujemo svoju prestonicu ove nashe zemlje, kako tjemo da poshtujemo nacionalne manjine, Evropsku uniju, druge drzave, druge narode, druge institucije...

Napravili smo sranje i sada tjemo da platimo iz svog dzepa. A za te pare smo mogi da napravimo josh jedan dom za nezbrinutu decu.

Jedan politichar je lepo podvukao paralelu izmedju ovoga i oduzimanja svog zivota ( Nashkoditju drugima tako shto tju da odem i da se obesim).
Kao da nekog interesuje shta tje da bude sa nama?

Svaka mu chast ...

Zao mi je shto se ovo deshava sa Kosovom (ili da kazem shta se desilo sa Kosovom), ali mislim da smo se malo kasno setili ... ovo je bio samo papir, a takvo je stanje odavno ...

Iskreno ... 1 put sam se osetio postidjeno zbog svoje nacionalnosti. Kontam da nije ovo odgovarajutje ponashanje. I drago mi je shto nisam bio josh 1 chovek na tom mitingu ...
Zao mi je shto spadamo u tu kategoriju genocidnih naroda sa kritichnih podruchja. I ako mogu da kazem kromanjonskih naroda.

A o aferi "Patike Za Kosovo" smatram da nije vredno da tupim prste. Kontam da tju da teshko oblandisati svoje misli pretochene u rechenice.

Kljuchna rech je SVEST. A to izgleda da ne mozemo da shvatimo. Kada se stvari budu promenile, izgleda da tju da budem 2 metra pod zemljom.

I za kraj citiratju jednu jako lepu izreku :"Za pametnog coveka svaki rat je izgubljen."

Tako da sledeti put kada budete (drzavnici) chinili neshto za narod razmislite o ovoj poslovici.
One minut darkness

Slika
Korisnikov avatar
NeverBorn

Pridružio se: Čet Apr 06, 2006 19:13

Postod Strigor Moroi » Uto Feb 26, 2008 10:21

Cek, cek....

@DIV
Ne bih ulazila u polemiku o dechku...koliko sam chula on je sa Kosova, i porodicu su mu pobili, zaklali, shta god Albanci, i ko zna shta je njemu sve prolazilo kroz glavu...slazhem se sa time da je postupio sasvim glupo, ali ne bih govorila da je kreten, jer ne znam kako se osetjao zbog svega...i, da, tu je najvishe kriva policija...da je sprechila par ljudi na samom pochetku ovih s.ranja, ne bi bilo ovolikih posledica, mada mislim da smo to konstatovali vetj.

Ne zelim da slusam opravdanja koja ti ovde iznosis... Ne zato sto ja ne zelim da prihvatim cinjenicu da je nas narod na Kosovu jako mnogo propatio, ali.... Setimo se da ni mi nismo ostajali duzni.... I sta sad?! treba li u nedogled da vracamo neke dugove. To nas je mnogo kostalo u nasoj istoriji.
Ne, naprosto, ovo jeste licna tragedija njegove porodice i najbolje bi bilo da drzava ucini sve da im vrati pre svega dostojanstvo i njima i drugim slicnim porodicama, ali da zalim nekoga ko je u velikoj meri (a on jeste najveci krivac) sam doprineo svojoj nesreci, necu.... Vidim da je u jucerasnjim novinama osvanula tvrdanja kako je on prvo otrovan i ne znam sta... Pa, iskreno, Ameri da su hteli da ubiju bilo koga, imali su svo pravo da jednostavno puste marince da urade svoj posao.... Mislim, ne vredi da opet ponavljamo o statusu ambasade jedne zemlje.
Naprosto, sam valjda nakon svega sto smo doziveli i naucili, oguglao na kuknjavu ovog usranog naroda, koji nikada nista dobro nije za sebe uradio. A stalno trazi izgovore za svoju glupost.

@Sleepwalker:
Izvini ali meni, kao i mnogim ljudima koje poznajem, sve ovo lici na 90-te. Imas podelu na patriote i izdajnike, pretnje medijima koji se usude da kazu nesto protiv vladajucih i drugih politicki korektnih stranaka, neodgovorne i huskacke izjave politicara na visokim polozajima, nacionalisticke organizacije rade sta im volja bez ikakvih smetnji, larma protiv drugih zemalja je sve veca...
To sto je Medden pomenuo je samo interesantna asocijacija....
Ali devedesete su svakako na svom pocetku, opet.... I ako ovaj narod vec jednom ne pocne da MISLI nema nam spasa. A ja nemam snage za jos jedan krug...

Inace, vidim da su ovde neki ljudi vec izrekli svoj stav o pripadnosti ovom narodu... Moram da priznam da sam nekada, i pored svih gadosti koje smo cinili, zastupao tezu da prljav ves ostaje u kuci.... A sa druge strane, bilo je po principu Narod je odvratan ali je moj....
Ali sad stvarno vise nemam izgovora za skupinu idiota koji sebe nazivaju "Nebeskim narodom" naprosto vise ne mogu sebe da lazem.... U sustini, gadi mi se da uopste razmisljam o nacionalizmu i patriotizmu, koji je ovde otisao u neku sumanutu krajnjost.... Ali mi nikada ni nismo znali bolje.

Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Postod payche » Uto Feb 26, 2008 17:40

NeverBorn je napisao:
Zao mi je shto se ovo deshava sa Kosovom (ili da kazem shta se desilo sa Kosovom), ali mislim da smo se malo kasno setili ... ovo je bio samo papir, a takvo je stanje odavno ...

RESPECT... ovo izgleda niko ne shwata...
Korisnikov avatar
payche

Pridružio se: Ned Nov 27, 2005 21:51

Postod Hector » Uto Feb 26, 2008 19:03

@ HEll -u pre svega krenuo sam tim putem i necu se vracai znam da je suludo da je nemoguce ..... ali zasto zasto ne pokusati zasto ne kreuti putem koji ne mozes proci mozda ne da bi stigao ne cilj nego da vidis dokle ces stici
cak i ako ne zavrsis misiju znaces da si NESTO BAR NESTO uradio i na kraju ces umreti sa OSMEHOM jel ces znati da si dao SVE od sebe ... laku notj

sto se tice 90-ih .... dakleko smo mi jos od njih .... daleko .... ali smo istovremeno i tako bilzu samo malo za ugao da pogedate i videcete ih setite se toga .... jednog dana ( mada se iskreno nadam da nikada necete imati razloga da se setite ) ....

sto se tice " nebesko naroda " ja sam mogao da biram svoj narod i svoju naciju i iazbro sam ovaj zato sto je dakleo DALEKO manje genocidan od onih koje sam mogao izabrati i zato sto ivaj narod ( ili bar neki u njemu ) razumeju svoje greske ....

"NIJE ME SRAMOTA STO POREKLOM SAM ODAVDE"
Hector

Sledeća

Povratak na Sve ostalo