razbijanje grada

Fudbal, Košarka, cena benzina ili bilo šta drugo

Postod NeverBorn » Uto Feb 26, 2008 19:46

Mislim da imash chudan pogled na svet. Toliko od mene za tebe ...
One minut darkness

Slika
Korisnikov avatar
NeverBorn

Pridružio se: Čet Apr 06, 2006 19:13

Postod salerokada » Sre Feb 27, 2008 21:09

Hector je napisao:iazbro sam ovaj zato sto je dakleo DALEKO manje genocidan od onih koje sam mogao izabrati i zato sto ivaj narod ( ili bar neki u njemu ) razumeju svoje greske ....

Sa ovim ne mogu da se složim. Mislim da je svaki "narod" genocidan onoliko koliko mu je istorija to dozvolila. Tako na primer najgenocidnijim narodima se mogu smatrati oni koji su imali kolonije širom sveta i koji su u istima iskorišćavali pokoreno stanovništvo.

Srpski narod u svojoj istoriji nije imao mnogo prilike da se bavi ovim groznim delima jer je polovinu svoje istorije proveo kao pokoren. Međutim kada mu se pružila prilika on ju je svojski iskoristio. Shvatam to kao klasičnu psihološku reakciju: ako si bio maltretiran kao dete i ti ćeš maltretirati kada odrasteš.

Ali, cela ta teza je promašena jer ne postoje genocidni narodi već samo genocidni pojedinci koji, nažalost, mogu da dođu na vlast pa da svoju praksu postave za zvaničnu politiku. Ipak i za vreme najgorih nacističkih zločina Nemački narod nije znao da se oni dešavaju i verovao je da Nemačka vodi pravedan rat. Slična stvar desila se i Srbiji koja sada mora da se "suoči sa prošlošću".

Da ne širim dalje, mislim da je trenutno najveći problem Srbije što većina političara (što povlači i većinu naroda) dela prevashodno vodeći se emocijama a ne raciom. Takođe postoji ubeđenje da mi nismo ni za šta krivi već za sve što nam se dešava odgovorni su "oni drugi". moramo se što pre otrezniti i shvatiti da je odgovornost prevashodno naša a kada to budemo shvatili tadfa ćemo moći i da upravljamo svojim sudbinama.
Korisnikov avatar
salerokada

Pridružio se: Ned Sep 25, 2005 03:07

Postod SL » Čet Feb 28, 2008 00:34

Medden je napisao:Da ne širim dalje, mislim da je trenutno najveći problem Srbije što većina političara (što povlači i većinu naroda) dela prevashodno vodeći se emocijama a ne raciom.

U pravu si za genocidnost, ali ne bih se slozio za procenu politichara...
Interesi pre svega, NE emocije!

Politichari gledaju prvenstvano sopstveni interes pre svega (ostanak na vlasti kao primarnu svrhu postojanja vaseljene), a emocije naroda za manipulaciju u ostvarivanju tog cilja... Mozesh da vidish par politichara da planu, ali, takvi nisu vecina...

Tako da: kada jedan prigrli Kosovo, a drugi pravda huligane - nema tu nikakvih emocija vec su im je njihov 'izborni tim' (shto radi kampanju tj. kreiraju sliku za javnost te osobe) preporuchio taj potez jer im donoso taj i taj % na izborima... Chiste kalkulacije, nishta emocionalno...

Takođe postoji ubeđenje da mi nismo ni za šta krivi već za sve što nam se dešava odgovorni su "oni drugi". moramo se što pre otrezniti i shvatiti da je odgovornost prevashodno naša a kada to budemo shvatili tadfa ćemo moći i da upravljamo svojim sudbinama.

Treba frazu: "Ko je krivac?" zameni sa "Kako popraviti shtetu?" da bi se krenulo napred...

Ne treba ni kukati da nismo krivi, ali ni kao kuche sheniti i prihvatati svaku etiketu shto nam prishivaju... Teziti bilo kom od ta dva je pogreshno!
Nemci su nakon 45te dali primer kako ochuvati svoj ponos kao narod koji iz rata izadje kao gubitnik...
:: Music = Emotions ::
Slika
Slika
Everyone believes in God but noone believe in You!
Korisnikov avatar
SL

Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 01:45

Postod ajkula » Čet Feb 28, 2008 01:18

Ovaj narod nije genocidan, on je mahom neobrazovan i nevaspitan i apsolutno je izgubio moral!!!!!

Sramota je sto ovde 10% budala i neobrazovanih seljaka, 80% depresivnih i pasivnih ljudi i 10% onih koji razmisljaju i naravno dolaze u situaciju da sacekaju red i adio!

Sve ovo sto se desava pokazalo je gde smo i sta smo! I ako se ubrzo ne trgnemo i ne razmislimo sta cemo sa sobom, nestacemo!

Iz 90-ih nismo izasli tako da ne mogu ni da se vrate! Nisam primetio da se nesto promenilo osim sto imamo bolje uslove za zivot i nema chekanja za hranu!
Kultura i vrednosti 90ih su svuda oko nas i dalje!
Slika
Korisnikov avatar
ajkula
Moderator

Pridružio se: Čet Okt 06, 2005 00:04

Postod Strigor Moroi » Čet Feb 28, 2008 10:24

Sto se tice genocidnosti ovog naroda... Moracu da se slozim sa Meddenom... Pa dajte ljudi pogledajte samo u evropi narode poput Spanaca, Britanaca... a Nemci su najbolji primer i oni su jedini narod kojem bih ja prilepio tu etiketu genocidnog. Naprosto kada nesto uradite dva puta i pri tome uvucete gotovo celu planetu i pobijete vise miliona ljudi onda svakako ne mozete da stojite iza poteza politicara. Ali to ovde nije tema.
Cinjenica je da smo i mi, kao narod, dozvolili pojedincima da u nase ime rade mnogo to ga loseg. Vecina njih je zapravo gledala svoje guza i nije ni mislila na patriotizam, vec kako da otme sto vise... Tako su u bosni stradali i mnogi srbi od strane nasih PATRIOTA... Da li ste se ikad zapitali zasto u nekim delovima bosne, srbi ne mogu da svare Arkana?!
Sa druge stane nisam zagovornik ideje kolektivne odgovornosti, pa ne mogu ni da prihvatim da sam ja, zato sto pripadam ovom narodu, genocidan...

Problem ovog naroda je sto jako slabo pamti... Ne bi me cudilo da vec za mesec dana neko uspe da ga slaze da su protest 21. februara organizovali recimo LDP i DS. A kada slabo pamtite, onda ne mozete da se nadate dobrom....
Mnogo toga potrebno je da bi ovaj narod mogao noramlno da zivi: da pocne sam da razmislja, da ima petlju da kaze sta misli, da pamti, da bude obrazovaniji, da bude kulturniji, da prihvati svoja sranja kao svoja a ne da trazi krivce... Bojim se da je ovo nemoguca misija.

Iz 90-ih nismo izasli tako da ne mogu ni da se vrate! Nisam primetio da se nesto promenilo osim sto imamo bolje uslove za zivot i nema chekanja za hranu!
Kultura i vrednosti 90ih su svuda oko nas i dalje!

Uh, kultura i vrednsoti su mozda ostale ali mene plasi ponasanje nase vlasti i postavka politike, koja je ipak bila promenjena u prethodnom periodu (koliko god bila losa). To je ono sto mislim kada kazem da nam se vracaju 90-te.

Inace vredjanje moje inteligencije je zakljucak saveta za bezbednost da policija treba da bude pohvaljena za reagovanje tokom protesta... Jos jedan primer glupost ovog naroda koji rec nije rekao na tu informaciju.
Ovo ionako niko nece videti... ovo je sve ovde mrtvo...

http://eko030.wordpress.com/
http://zemljaanonimnih.wordpress.com/
Korisnikov avatar
Strigor Moroi

Pridružio se: Pon Maj 15, 2006 20:03
Lokacija: uglavnom NBG, ponekad kafane u Zemunu ili Parkovi u centru

Prethodni

Povratak na Sve ostalo