STA STE DANAS NOVO SAZNALI O ZIVOTU?

Fudbal, Košarka, cena benzina ili bilo šta drugo

STA STE DANAS NOVO SAZNALI O ZIVOTU?

Postod LegolaS » Sub Apr 29, 2006 15:10

:D :wink:
LegolaS

Pridružio se: Uto Apr 18, 2006 23:06

Postod onagrus » Sub Apr 29, 2006 15:21

Divna tema. Svakog dana saznash nesto novo. Ja sam danas saznao da ma koliko sledio razum, instinkt preovlada na kraju! Drugim rechima, obecao sam sebi da necu jesti cokoladu ceo dan, ali sam samo zatekao svoj nos u kutiji sa slatkishima. Isto tako, razum mi je govorio da ne treba da smishljam nove vrste hemijskog oruzhija, ali znate kako kazhu - dokon um je djavolje igralishte. Smarao sam se dok sam instalirao neke programe i sinula mi ideja za novi nervni gas. Ko zna, mozda ce jednog dana monstrumi iz proslosti ostati u mojoj senci. Zvacu ga VZ, posto je slican VX-u. :twisted:

Svakog dana saznas nesto novo! :D
To speak is to lie, to lie is to collaborate.
Korisnikov avatar
onagrus
Moderator

Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 21:56

Postod lazy_chick » Sub Apr 29, 2006 15:30

Tema je stvarno divna! Sta vise, najbolja tema na forumu! :wink:
Evo za pocetak:
Bubasvaba moze da zivi 7 dana bez glave! :shock:
@onagrus:potpuno se slazem za preovladavanje instinkta nad razumom!
To mi je trenutno najveci problem u zivotu! :?
Don't panic.
Korisnikov avatar
lazy_chick

Pridružio se: Čet Sep 29, 2005 17:20

Postod ajkula » Sub Apr 29, 2006 18:19

Da nema smisla...
Slika
Korisnikov avatar
ajkula
Moderator

Pridružio se: Čet Okt 06, 2005 00:04

Postod N&G » Sub Apr 29, 2006 19:05

N: Ispravka, bubashvaba mozhe da zhivi do 9 dana bez glave!!!!
Ja sam tek sad shvatila koliko je Marfijevo "sve loshe shto se mozhe dogoditi, dogodice se" ili sl. neshto, potpuno tachno!
"And my soul from out that shadow that lies floating on the floor shall be lifted-NEVERMORE!"

MILITANTNI LJUBITELJI MACAKA crew, yo!
N&G

Pridružio se: Čet Sep 29, 2005 20:09

Postod leptirica » Sub Apr 29, 2006 20:02

saznala sam jos jednom..koliko mi znaci muzika i sta bi bilo kad je ne bi bilo...a takodje koliko mi znaci moje drustvo i kako treba da zivimo za trenutak u stvari da uzivamo u sitnicama i svojoj mladosti...
znaci veeeliki rispekt za ovu temu :D
"Be still be calm be quiet now my precious boy
Don't struggle like that or I will only love you more
For it's much too late to get away or turn on the light
The spiderman is having you for dinner tonight"
Korisnikov avatar
leptirica

Pridružio se: Pon Okt 31, 2005 19:32

Postod lazy_chick » Sub Apr 29, 2006 21:40

leptirica je napisao: kako treba da zivimo za trenutak u stvari da uzivamo u sitnicama i svojoj mladosti...
:D

Slazem se skrozzz !:D
Ja sam danas NAPOKON :roll: , shvatila smisao zivota! :D
Posle 1000 godina razmisljanja o tome...
Don't panic.
Korisnikov avatar
lazy_chick

Postod Pop » Ned Apr 30, 2006 01:30

Saznao sam da necu dolaziti u kst dobrih mesec dana , ako ne i vise...cekaj malo , to sam saznao juce... :shock:
When you put Your hands on a hot Women , 1 hour seems like a second . When you put your hands on a hot plate , a second seems like 1 hour .
Pop

Pridružio se: Sre Mar 22, 2006 19:20

Postod payche » Ned Apr 30, 2006 05:20

shwatio saM da je ziwot okrutan... i da ne shtedi nikog...
Korisnikov avatar
payche

Pridružio se: Ned Nov 27, 2005 21:51

Postod John » Ned Apr 30, 2006 13:21

Tačno tako. Da univerzum ima smisla i značenja, subdina bi postojala, a kad bi postojala sudbina onda ceo univerzum ne bi imao sopstvenu samodinamiku koja je u suštini osnova svih bolje razrađenih filozskih teorija razloga postojanja samog univerzuma. Dakle unverzum mora biti okrutan da bi stvorio iluziju o dešavanju, i predstavio sebe sam sebi kao nešto interesantno, nešto dinamično i dramatično. Veoma prelep svet, ako mene pitate, savršen. Na svim nivoima svesti animalna pravila preživljavanja moraju da postoje, borba za opstanak i tako to. U suprotnom kao što rekoh, svi bi sedeli i čekali da se sudbina odvije, i unverzum bi sam po sebi bio neuspešan samim time što se opet sa njegove (tj naše jer mi smo univerzum) tačke gledišta ništa ne dešava. Dobar univerzum, kao što je ovaj naš, ima sposobnost da disasocira delove svesti i napravi iluziju da mi pripadamo različitim bićima, tj da smo mi odvojeni, da smo mi "jedinke". I to je savršena iluzija, ja je ne bih menjao ni za jednu drugu. Strašno je samo kada neko misli da može da evoluira iznad pravila ako spozna pravila. To ljudi pokušavaju kada misle na sudbinu. Ali kao što rekoh, univerzum bi sam sebe uništio kad bi dopustio da sudbina postoji, bez toga da ulazimo u dublje filozofije zašto je stvarnost stvorila samu sebe. E... zato mora sve biti okrutno, nemilosrdno, uvek će postojati samo JEDNA prava šansa, uvek će postojati propuštene prilike, i uvek će biti stvarne. Ja se trenutno trudim da shvatim to i da zaboravim na moje prethodne teorije kvazi-dimenioznalnih sudbina :) koje sam shavtio da se svode na samo veoma kompleksan podsvesni proračun a ne stvarno "predviđanje" stvari...itd itd... što me je dovelo do shvatanja da naš mozak ne može biti dovoljno kompleksan za takve stvari, što me vodi do ubeđenja da jedan deo naše misaone mehanike pripada nefizičkom domenu...

A danas sam naučio novo o životu da je ujutru voda veoma bitna posle alkohola. To ima više životnog značenja nego sve ovo gore što sam iskenjao, jer mi živimo u praktičnom svetu a ne u teorijskom.
Prohujao sa vihorom
Korisnikov avatar
John

Pridružio se: Uto Mar 07, 2006 21:24

Postod YoungZ » Ned Apr 30, 2006 14:19

John je napisao:Tačno tako. Da univerzum ima smisla i značenja, subdina bi postojala, a kad bi postojala sudbina onda ceo univerzum ne bi imao sopstvenu samodinamiku koja je u suštini osnova svih bolje razrađenih filozskih teorija razloga postojanja samog univerzuma. Dakle unverzum mora biti okrutan da bi stvorio iluziju o dešavanju, i predstavio sebe sam sebi kao nešto interesantno, nešto dinamično i dramatično. Veoma prelep svet, ako mene pitate, savršen. Na svim nivoima svesti animalna pravila preživljavanja moraju da postoje, borba za opstanak i tako to. U suprotnom kao što rekoh, svi bi sedeli i čekali da se sudbina odvije, i unverzum bi sam po sebi bio neuspešan samim time što se opet sa njegove (tj naše jer mi smo univerzum) tačke gledišta ništa ne dešava. Dobar univerzum, kao što je ovaj naš, ima sposobnost da disasocira delove svesti i napravi iluziju da mi pripadamo različitim bićima, tj da smo mi odvojeni, da smo mi "jedinke". I to je savršena iluzija, ja je ne bih menjao ni za jednu drugu. Strašno je samo kada neko misli da može da evoluira iznad pravila ako spozna pravila. To ljudi pokušavaju kada misle na sudbinu. Ali kao što rekoh, univerzum bi sam sebe uništio kad bi dopustio da sudbina postoji, bez toga da ulazimo u dublje filozofije zašto je stvarnost stvorila samu sebe. E... zato mora sve biti okrutno, nemilosrdno, uvek će postojati samo JEDNA prava šansa, uvek će postojati propuštene prilike, i uvek će biti stvarne. Ja se trenutno trudim da shvatim to i da zaboravim na moje prethodne teorije kvazi-dimenioznalnih sudbina :) koje sam shavtio da se svode na samo veoma kompleksan podsvesni proračun a ne stvarno "predviđanje" stvari...itd itd... što me je dovelo do shvatanja da naš mozak ne može biti dovoljno kompleksan za takve stvari, što me vodi do ubeđenja da jedan deo naše misaone mehanike pripada nefizičkom domenu...

A danas sam naučio novo o životu da je ujutru voda veoma bitna posle alkohola. To ima više životnog značenja nego sve ovo gore što sam iskenjao, jer mi živimo u praktičnom svetu a ne u teorijskom.

Svaka cast!!!!

Inache ja sam posle duzeg perioda meditiranja i razmisljanja odlucio se za na neki nacin novi pocetak tj. veliku promenu u mom zivotu poshto je preko bila potrebna. Covek ponekad moze da bude i previshe dobar a to ne valja jer svi ostali ce to da koriste i iskoriste opako a ti ces da propadnesh na dno. Kada do toga dodje onda im nisi vishe potreban uopshte. Naravno uvek ce tu biti i ruka dobrog prijatelja koji ce da ti pomogne, da te izvuce, ali u sushtini meni konkretno bilo mi je dosta jurcanja "za" nekima i zavlacenja od strane "nekih" previshe sam vremena i nerava potroshio na to, tako da ja bilo vreme da okrenem novi list.

P.S. Zvuci kao malo proseravanje ali je u sushtini TRUE!!!!
“It's not who i am underneath but what i do that defines me”
Korisnikov avatar
YoungZ

Pridružio se: Pon Jan 30, 2006 21:23

Postod puffnica » Ned Apr 30, 2006 15:07

YoungZ je napisao:Svaka cast!!!!

Inache ja sam posle duzeg perioda meditiranja i razmisljanja odlucio se za na neki nacin novi pocetak tj. veliku promenu u mom zivotu poshto je preko bila potrebna. Covek ponekad moze da bude i previshe dobar a to ne valja jer svi ostali ce to da koriste i iskoriste opako a ti ces da propadnesh na dno. Kada do toga dodje onda im nisi vishe potreban uopshte. Naravno uvek ce tu biti i ruka dobrog prijatelja koji ce da ti pomogne, da te izvuce, ali u sushtini meni konkretno bilo mi je dosta jurcanja "za" nekima i zavlacenja od strane "nekih" previshe sam vremena i nerava potroshio na to, tako da ja bilo vreme da okrenem novi list.

P.S. Zvuci kao malo proseravanje ali je u sushtini TRUE!!!!

Zasto??? ..Pa rekao si SIROVU istinu.....Jedino dobro u svemu tome je cinjenica da si konacno"sirom otvorenih okica"dosao do trenutka zvanog realnost, a njega je ,priznaces, mnogo teze prihvatiti nego razumeti..No,"Zivot je kurva, izvin`te me sto psujem"...ti moze mnogo vise reci, ako tako pocnes da ga dozivljavas.Znaaam,znam da nije originalan Balasevicev text...pa sTa ??Slika Ako se jednom naviknes da ga tako pevusis, ni ne izgleda lose....i glavu gore ! :)
SlikaOdeee...
Korisnikov avatar
puffnica

Pridružio se: Sub Apr 08, 2006 22:37

Postod payche » Ned Apr 30, 2006 15:48

e brate moj YZ... ti mislish da je to tako lako i jednostawno???
eniwej good luck...
ja znam da sam pokushawao milion puta da se promenim i da "okrenem nowi list"
ali jok...
pa am si rekao u potpisu swom... "It's not who i am underneath but what i do that defines me"...
twoji postupci te definishu... a s obzirom da si ti fin deckonja... uwek ce biti ljudi koji ce to da primete i pokushati da to iskoriste...
sad jedino ako postanesh skotina... jedino ces tada okrenuti nowi list...
Korisnikov avatar
payche

SRAF

Postod Ω » Ned Apr 30, 2006 16:20

"Life is a bitch. And then you die."

John je napisao:A danas sam naučio novo o životu da je ujutru voda veoma bitna posle alkohola. To ima više životnog značenja nego sve ovo gore što sam iskenjao, jer mi živimo u praktičnom svetu a ne u teorijskom.

Slazem se, u sustini postoje samo dva pravca razmisljanja: Ili cete provesti ostatak zivota misleci o svetskim nepravdama, smislu zivota, kosmickim bullshitovima, ili cete ziveti zivot i uzivati u njemu (ne mora nuzno da znaci da ste glupi ako NE razmisljate o onome gore, vec jednostavno da nije vredno.. EDIT: Naravno uvek ima izuzetaka.)
Slika
Ω

Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 19:04

Postod lazy_chick » Ned Apr 30, 2006 18:13

Ovaj 30.april je najnegativniji dan ikada.
Don't panic.
Korisnikov avatar
lazy_chick

Postod N&G » Ned Apr 30, 2006 19:12

n: Uf, al' ste svi negativni... :? Da se ne ponavljam po pedeseti put, kazhem: "Always look on the bright side of death...
just before u catch that final breathe.."
:lol: :lol:
"And my soul from out that shadow that lies floating on the floor shall be lifted-NEVERMORE!"

MILITANTNI LJUBITELJI MACAKA crew, yo!
N&G

Pridružio se: Čet Sep 29, 2005 20:09

Postod LegolaS » Ned Apr 30, 2006 22:25

Ja sam skapirao u sopstvenom iskustvu da kada jednom krenes da se ladis u vezi koja traje duze od godine dana bolje je prekinuti dok tog nekog ne zamrzis :( !
LegolaS

Pridružio se: Uto Apr 18, 2006 23:06

Postod leptirica » Ned Apr 30, 2006 22:49

danas sam shvatila da ne treba stalno da se opterecujem posledicama jer tako necu moci da uzivam u svim stvarima koje mi zivot pruza.... 8)
"Be still be calm be quiet now my precious boy
Don't struggle like that or I will only love you more
For it's much too late to get away or turn on the light
The spiderman is having you for dinner tonight"
Korisnikov avatar
leptirica

Pridružio se: Pon Okt 31, 2005 19:32

Postod Jela Ficdzerald » Pon Maj 01, 2006 01:50

Džabe što ja mogu da zguram u usta parče hleba, krišku sira, 5 šnita šunke, 1 paradajz i pola šolje jogurta kad i dalje imam samo 32 zuba da to sažvaćem. Pored toga, ti zubi ne bi da žvaću, već bi da se smeju.

:wink: I pre nego što ovo shvatite kao ispovest jednog žderonje, mislila sam vrlo figurativno, npr. džabe što ja kažem sebi "imaš 3 sata za čišćenje, 4 sata za učenje, 2 sata za pisanje i 2 sata za vežbanje" kada nemam snage za sve to.
Da li znate nekog ko bi kupio martinke (baš Dr Martens), do pola lista, muške, crne, nove, br. 43? Ozbiljna sam.
...

My love is like a Rollercoaster baby, baby, U wanna ride? :D
Korisnikov avatar
Jela Ficdzerald

Pridružio se: Sre Nov 30, 2005 02:59

Postod Misha » Pon Maj 01, 2006 02:18

Shvatio sam da mogu da budem lep(pametan) kad se potrudim :wink:
Misha

Pridružio se: Sub Jan 21, 2006 03:17

Postod payche » Pon Maj 01, 2006 06:37

shwatio sam da mogu da popijem dosta a da ipak ostanem normalan... cool...
/opet ja o alkoholu... lol/
Korisnikov avatar
payche

Postod ZWERKO » Pon Maj 01, 2006 12:24

shvatila sam da je optimizam keva svih keva!!!! 8)
It`s cruel...and unusual...
Korisnikov avatar
ZWERKO

Pridružio se: Sre Okt 26, 2005 22:05

Postod lazy_chick » Pon Maj 01, 2006 13:01

ZWERKO je napisao:shvatila sam da je optimizam keva svih keva!!!! 8)

O DA! :D
Don't panic.
Korisnikov avatar
lazy_chick

Postod djavolak » Pon Maj 01, 2006 15:35

a ja sam shvatio da je zhivot lep 8)
(mada sam to znao od ranije, al tad nije bilo teme :P )
structure... logic... function... control...
a structure cannot stand without foundation,
logic is the foundation of function
function is the essence of control
i am in control
Korisnikov avatar
djavolak
Moderator

Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 11:21

Postod Forever_More » Pon Maj 01, 2006 15:38

Za ovu priliku cu morati da citiram rechenicu iz jednog filma:

Assumption is the mother of all ------ups
It's a deal, it's a steal, it's a sale of a -----' century!
Korisnikov avatar
Forever_More

Pridružio se: Sub Apr 15, 2006 20:30

Sledeća

Povratak na Sve ostalo